3. března 2017 16:17

V těchhle 3 dílech Simpsonových nebyli všichni Simpsonovi! Znáte je všechny?

Kdo chybí nejčastěji?

Mohlo by se zdát, že seriál jménem Simpsonovi musí v každém ze svých stovek epizod nabídnout všechny členy titulní rodinky, avšak chyba lávky! Seznam dílů, které na jednoho či více členů zvysoka kašlou, nenabízí závratný počet příslušníků, avšak když už někdo absentuje, je z toho famózní historka.

Čtyři velké ženy a manikúra

Absentující: Bart

Je to skoro k nevíře, ale jediná „opravdová“ epizoda Simpsonů, kde absentuje „hlavní“ člen rodiny, je díl 20. řady Čtyři velké ženy a manikúra, v němž různé postavy Simpsonových a okolí (tj. Selma) vystupují jako populární postavy světa filmu a literatury. Epizodicky pojatý díl, v němž se objevují čtyři separátní minipříběhy, je díky zasazení do dámského holičství pořádně narvaný "girl power" – Bart se v díle objeví jenom v úvodní titulkové sekvenci.

Skutečnost, že jde o jediný díl, kde absentuje někdo z hlavní party, vypovídá o Simpsonových víc, než by se mohlo na první pohled zdát. Ačkoliv Homer a Bart mají v seriálu zdaleka nejvíce dialogů – měření odhalilo, že Líza a Marge mají významně méně scén – v drtivém případě se vyskytnou skoro vždy skoro všichni. Existuje však jeden významný člen Simpsonových, pro něhož to neplatí – než se k němu dostaneme, zmíníme si ještě kuriózní případ dalšího „dílu“, kde chyběl Bart.

Dead Bart

Absentující: Bart

Epizoda Dead Bart není skutečným dílem, spíše ji lze označit za výplod fanoušků. Ale jaký je to výplod! Neoficiálně se můžete dočíst o tom, že Dead Bart je "ztracená epizoda" z 1. řady seriálu. Prý byla celá napsána Mattem Groeningem, který se při její tvorbě choval divně, s nikým nemluvil a liboval si v morbidním humoru. Komukoliv pustil rozdělaný díl, ten se začal chovat stejně. Nakonec museli zasáhnout producenti a vznik Dead Bart zaříznout.

V reálu je celá historka vytvořená autory webu Creepy Pasta, který se zabývá tvorbou hororových příběhu na mustru moderních městských mýtů. Celý příběh o Groeningově nakažlivém záhrobním humoru vytvořili zdejší pantátové internetového humoru – a jak už to na netu chodí, příběh začal žít svým vlastním životem! Na YouTube můžete dokonce "celý" díl najít, jde však jen o bizarní sestřih nejrůznějších rozostřených záběrů a vzdáleného audia, do něhož občas někdo mluví pekelně zvláštní řečí.

Lízina svatba

Absentující: Maggie

A konečně se dostáváme ke zlatému hřebu našich absentujících Simpsonových, k Maggie! Lízina svatba není ve skutečnosti jediný díl, kdy naše věčné batole chybí – celkově Maggie schází skoro ve 20 dílech celého seriálu, nepočítaje samozřejmě úvodní titulkovou sekvenci. Podezřelé však je, že není k vidění v celé sadě epizod z budoucnosti.

Lízina svatba je jenom jedním příkladem z mnoha – Maggie chybí třeba i ve futuristickém díle Nebárt se budoucnosti. Ilustruje to, že ani sami tvůrci Simpsonových vlastně nevědí, co z Maggie vyroste a jak s ní zacházet. Než aby tak rozbili zdání nevinného dítka, raději se na Maggie zcela vybodnou a ponechají ji mimo záběr. Kdo by totiž chtěl, aby diváci začali Maggie vnímat jinak než jako neškodné batole!

Simpsonovi se vám na Prima COOL nabízejí každý všední den po polední a v podvečer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný