14. dubna 2019 10:17

Teorie velkého třesku ani ve 12. sérii neodhalí jedno velké tajemství

Fanoušci mají smůlu...

Už jen měsíc nás dělí od definitivního finiše Teorie velkého třesku. S 16. květnem se v Americe mají definitivně uzavřít brány za bytem Sheldona, Leonarda, Penny a dalších – a to s sebou nese velké emoce, ale i velké otázky. Scenáristé seriálu se nedávno naposledy otočili na festivalu WonderCon, kde přiblížili i to, čeho se v posledních dílech nedočkáme.

Producent a scenárista Steve Molaro například řekl, že už od první řady v hlavě pracoval na námětu na díl, v němž by Sheldon a Leonard oplakávali svou teorii poté, co jim byla vyvrácena. Po dvanáct let se mu nedařilo děj zrealizovat – nakonec na něj došlo až skrze díl VHS reminiscence, kde Leonarda nahradila Amy. Podobných posledních šancí bude prý 12. série plná.

"Naštěstí jsme věděli dlouho dopředu, že tahle sezona bude naše poslední," řekl producent Steve Holland. "To nám dalo dost času na to, abychom vyřešili, kde chceme příběh našich postav utnout. Během toho jsme mohli naše emoce vypnout. Ale teď, jak se blíží konec, nám stále více dochází, že máme poslední šanci nechat postavy vykonat to či ono."

Scenáristé zmínili, že se během dvanácti let v Teorii velkého třesku otočilo na kratší i delší dobu tolik tváří, že dát jim všem "sbohem" musel být postupný proces.

Některé věci se však přesto nestihnou. Když se jeden z fanoušků zeptal, jestli se někdy dozvíme rodné příjmení Penny, mluvčí panelu pokrčili rameny a nesouhlasně zakývali hlavou. "Dát Penny příjmení se mezi scenáristy stalo tak trochu pověrčivým dogmatem," řekl Molaro. I když tak seriál skončí, Penny bude navždy známá jen jako Hofstadterová.

Ani ultimátní finále Teorie velkého třesku ale nemusí nutně být naposledy, kdy naše hrdiny uvidíme. Paralelně s koncem totiž pokračuje seriál Mladý Sheldon – a v jednom dílu (právě ve zmíněné VHS reminiscenci) už oba seroše doznaly crossoveru. Když se tak jeden z fanoušků zeptal, zdali se původní herecký ansámbl může v Mladém Sheldonovi epizodně ukázat, třeba skrze flashforwardový díl, producenti řekli, že by to mohl být zajímavý nápad.

Momentálně na nic podobného neexistují plány. Prý by ale mohlo být zajímavé se ještě někdy střetnout s Jimem Parsonsem v roli Sheldona!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný