15. října 2019 14:32

7 věcí, které o Sheldonovi vědí jen ti největší fanoušci Teorie velkého třesku

Nejlepší sitcomová postava dekády má nejedno tajemství...

Těžko popřít, že se hlavním tahákem víc než desetileté historie Teorie velkého třesku stal Sheldon Cooper. De facto vedlejší (bylo to víc o Leonardovi a Penny, vzpomínáte?) komická postava se v průběhu seriálu proměnila v to nejhlavnější, po čem se diváci v TBBT pídili. To ale neznamená, že nutně znáte všechna Sheldonova tajemství! Vzpomněli jsme na sedm z nich, o kterých vědí jen ti největší fanoušci.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI:LEONARD, PENNY, HOWARD, RAJ, AMY, BERNADETTE

07) Sheldon byl zřejmě dílem inspirován mladým geniálním fyzikem Taylorem Wilsonem, který je mu (reps. Jimu Parsonovi) dílem fyzicky podobný, narodil se v podobném regionu USA, a dokonce mu patří prvenství za dosažení fúzní reakce jako nejmladšímu člověku na světě. Reaktor si v garáži sestavil už ve čtrnácti letech!

06) Sheldonovo abstinentství zřejmě nebylo původně v plánu. V pilotním díle je vidět, že Sheldy popíjí u večeře nápoj z hnědé láhve, který je zřejmě pivem. Až později při vymýšlení vtipů se scenáristé rozhodli, že z něj udělají abstinenta, který se alkoholu skoro nikdy netkne ani třímetrovou tyčí.

05) Sheldon v seriálu rovněž předpověděl skutečný objev, když spolupracoval na hledání nových částic v CERNu. V roce 2012 přitom skuteční částicoví fyzici v CERNu objevili dlouho hledaný Higgsův boson, po němž pátral i Sheldon.

04) Sheldon se narodil v roce 1980, ale jeho představitel Jim Parsons se narodil již v roce 1973. Ačkoliv postavy obvykle mají věk svých herců, Parsons vypadá na svůj skutečný věk příliš mladě, a tak se Sheldon musel vůči jeho skutečnému věku dočkat paradoxního omlazení.

03) Sheldonova asexualita – alespoň po většinu seriálu – byla dlouho předmětem diskuzí. Lze říct, že jde o jednu z mála de facto asexuálních postav v televizi vůbec. V původním neschváleném pilotu ovšem měl Sheldon naopak úchylku na extrémně bujaré poprsí. Pozdější vztah s Amy ovšem naznačil, že v Sheldonovi jisté choutky přesto bují. Oficiálně jej lze označit za demisexuála, což je asexuál, který přesto může pocítit fyzickou přitažlivost vůči osobě, ke které si vybudoval velmi hluboké emocionální pouto.

02) Sheldon má podle seriálu hned dva zákazy přibližovat se ke konkrétním osobám – Leonardu Nimoyovi a Stanovi Lee. Vzhledem k tomu, že jsou oba již zesnulí, tak lze říct, že už Sheldon žádné přibližovací zákazy nemá…

01) Sheldonovo IQ je údajně 187. To je víc, než kolik je potřeba pro status génia. Sheldon se tak řadí mezi největší myslitele moderní doby včetně Garryho Kasparova, Stephena Hawkinga a Alberta Einsteina. Na světě je zřejmě jen 25 lidí s jeho IQ. Skoro se tak chce říct, že by se seriál měl zaobírat docela jinými problémy než jen příkladně geekovským životem.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI: LEONARD, PENNY, HOWARD, RAJ, AMY, BERNADETTE

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný