30. ledna 2019 17:47

5 nejujetějších fandovských teorií o Teorii velkého třesku: Jak je propojená s Interstellarem?

Jaká je vaše nejoblíbenější?

V pondělí 4. února ve 20.15 má na Prima COOL premiéru 12. série Teorie velkého třesku. Přiblížil se tak okamžik, kdy se s Sheldonovou partou budeme muset definitivně rozloučit. Zároveň však poslední řada seriálu znamená také potenciální poslední šanci na vyplnění nej(h)různější fanouškovských teorií, jež se s TBBT pojí. Vypíchli jsme pro vás pětici, která by měla okamžitě skončit ve svěrací kazajce!

05) Penny je v programu na ochranu svědků

Jeden z nejdéle běžících vtipů Teorie velkého třesku je absence příjmení Penny. Fanoušci dlouho spekulovali nad tím, jaká je pravá povaha jejího druhého jména, možná však, že nešlo ani o vtip či přehlédnutí scenáristů, nýbrž o záměr! Myslí si to alespoň teorie fanoušků, podle níž má Penny veskrze racionální důvod k tomu neříkat veřejně své příjmení - je totiž v programu na ochranu svědků! Tím by se vysvětlilo i to, proč někdo s tváří Kaley Cuoco nikdy nezískal pořádnou roli - její "kariéra" je totiž jenom krytím někoho, kdo dal cenné informace FBI a nyní se musí strachovat o holý život.

04) Howardova máma nikdy neexistovala

Skoro každá komunita má teorii na to, že nějaká významná postava toho či onoho seroše "ve skutečnosti" neexistuje. V případě Teorie velkého třesku je však tato teze podstatně věrohodnější - onou hypotetickou postavou je totiž Howardova máma! Howard si jí měl totiž podle teze vysnít, a v duchu Psycha žít sám, navenek předstírajíc, že je jeho máma stále naživu. Teprve poté, co jeho já díky vztahu s Bernadette připustilo, že nezůstane nadosmrti na ocet, mohla jeho "máma" odejít na zasloužený věčný odpočinek.

03) Cooper z Interstellaru je Sheldonův potomek

Zcela z jiného světa je pak další teorie, která postuluje, že existuje spojení mezi Teorií velkého třesku a velkofilmem Christophera Nolana Interstellar! Teoretik s přezdívnou Oh_he_steal totiž postuloval tezi, že je protagonista Interstellaru jménem Joseph Cooper (Matther McConaughey) Sheldonovým synem nebo vnukem. Jasně, oba jsou dost odlišní - možná, že však ze spojení Sheldona a Amy může vzniknout i takový nadčlověk, jako Coop z Interstellaru - geniální a odvážný pilot, který má zároveň pod čepicí. V Interstellar navíc nezaznělo, kdo je Coopův otec - a co víc, vzhledem k Sheldonovým jižanským kořenům by Coopova farma mohla být návratem k rodinným kořenům!

02) Celý seriál je jenom v Sheldonově hlavě

Spíše než klasickou teorií je idea z hlavy redditora theheoryguys jednoduše zajímavou... alternativní interpretací Teorie velkého třesku. Postuluje totiž, že si Sheldon celý seriál jen vysnil, zatímco je zavřený v ústavu pro chorobomyslné, představujíc si, že je slavným vědcem. Zavřen měl být poté, co zavraždil svého otce s jeho milenkou. Leonard a Penny jsou tu také, každý za něco jiného (Penny je neúspěšnou herečkou po duševním kolapsu). Amy a Raj celou tu sebranku ošetřují - Sheldonův vztah s Amy by tak vlastně byl metaforou jeho léčby, což svým způsobem smysl dává. Prakticky u každého seriálu přitom existuje teorie, že se odehrává jenom v hlavě nějaké postavy. Přesto tuhle teorii hodnotíme jako... šílenou!

01) Ústřední čtyři vědci způsobí apokalypsu

Na odvysílání poslední epizody Teorie velkého třesku ještě nedošlo - a doufáme spíš v to, že v ní budou figurovat Nobelovky - ale přesto musíme uznat, že zakončit seriál koncem světa by také mělo něco do sebe. V teorii serveru Cracked není název seriálu - tedy Teorie velkého třesku - jenom idea z učebnic fyziky, ale i vodítko ke konci seroše. Hlavní čtveřice vědců (ano, budeme mezi ně počítat i Howarda...) je tu popsána jako parta největších géniů naší éry, která však namísto revoluce ve vědě marní čas komiksy, hrami a vztahy. Hlavní oporou je krom názvu i konec znělky, v níž dosavadní vývoj kosmu a civilizace končí... záběrem na naše čtyři hrdiny. Osobně tipujeme, že pokud má vesmír nějak uměle skončit, bude to určitě Howardova vina!

Premiérová 12. série Teorie velkého třesku začíná na Prima COOL v pondělí 4. února ve 20.50. Všechno důležité se o ní dozvíte v našem speciálu!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný