31. října 2019 08:35

7 věcí, které o Leonardovi vědí jen ti největší fanoušci Teorie velkého třesku

Sympaťák, který rozhodně nehraje druhé housle.

I když Teorie velkého třesku nejvíc proslavila Sheldona Coopera, svou porci lásky si zaslouží také další postavy. Leonard je spolu se Sheldonem nejstarším hrdinou TBBT – dokonce ještě starším než samotný seriál. Vzpomněli jsme proto na řadu zajímavostí, které souvisejí s jeho vznikem a vývojem.

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI: SHELDON, PENNY, HOWARD, RAJ, AMY, BERNADETTE

07) Jak Sheldon Cooper, tak i Leonard Hofstadter se jmenují podle skutečných osobností. Pokud ale čekáte, že jde o nějaké geniální vědátory, jste na omylu – namísto toho jsou jejich křestní jména inspirovaná producentem televizní zábavy Sheldonem Leonardem, který točil třeba (za oceánem poměrně známou) The Andy Griffith Show.

06) Leonard je jedinou mužskou postavou Teorie velkého třesku, která nosí brýle, a to ačkoliv by (ve vodách vědců a/nebo fanoušků popkultury) jeden čekal něco podobného častěji. Leonardovy brýle jsou přitom ve skutečnosti prázdné, postrádají totiž skleněné čočky. Důvodem ovšem není šetření produkce, nýbrž skutečnost, že sklo házelo prasátka do kamery.

05) Na rozdíl od Sheldona, který je (v seriálu) zřejmě jedním z 25 nejchytřejších lidí na Zemi, není Leonardovo IQ nikdy přímo zmíněno. Nicméně v pilotním díle zaznělo, že jejich IQ dohromady dává číslo 360. Vzhledem k tomu, že je Sheldonovo IQ 187, by tak Leonard měl mít IQ 173. Což z něj stále činí velmi minoritního génia!

04) Leonard podle scénáře získal doktorát už ve věku 24 let. Běžně je něco podobného možné přinejlepším kolem třicítky, často až daleko za ní. Ačkoliv se tak Leonard nechová jako podobná vědecká primadona – Sheldon, rozhodně mu šlape na paty!

03) Leonardův vztah s Penny je jediný, který nevznikl dohazováním přes ústřední partu. Howie a Bernadette byli seznámeni skrze Penny, Sheldon a Amy pak skrze Howarda a Raje.

02) Možná víte, že před definitivním pilotem vznikl ještě jeden pilot, který schválen nebyl, ale s tím, že jej produkce může přetočit s připomínkami. Nejvíce se skloňuje, jak se v něm lišil Sheldon (který měl značný sexuální apetit) nebo že postrádal Penny, ale také Leonard se mírně lišil. Jedním z nejviditelnějších rozdílů bylo, že nosil staré (chce se skoro říct hipsterské) šaty.

01) Ačkoliv s Amy, již hraje Mayim Bialik, “skončil” Sheldon, skoro tomu bylo jinak. Jednou z dřívějších rolí Johnnyho Galeckiho totiž bylo epizodní hostování v seriálu Kvítko, který v mládí natáčela právě Bialik. Galecki si přitom zahrál nápadníka hlavní hrdinky, který ji dokonce pozval na líbací párty! Jak je ten svět malý...

DALŠÍ ZAJÍMAVOSTI: SHELDON, PENNY, HOWARD, RAJ, AMY, BERNADETTE

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný