3. června 2018 17:09

5 věcí, které chceme vidět ve 12. sérii Teorie velkého třesku

Dočkáme se epického finiše?

Na COOLu si teď můžete každé pondělí ve 20.45 užívat premiérovou 11. sérii Teorii velkého třesku. Možná ale víte, že chystaná 12. série bude nejspíš tou finální! Nestane-li se malý zázrak, poslední plus minus dva tucty epizod by měly trampoty našich nerdů a nerdic definitivně uzavřít – a spolu s tím přichází na řešení to, co vše by měl seroš do svého konce stihnout. Sesumírovali jsme hrst našich nápadů a tážeme se: Co od konce vlastně čekáte vy?

05) Otevřený konec

Zazvonil zvonec a pohádky je konec – nějak takhle se sluší finišovat zápletky zhruba už od starověku. Čím jsme však starší, tím více oceňujeme, pokud story skončí na otevřené notě! Nemáme přitom rozhodně na mysli příklad, kdy se Sheldon bude držet za útes a navždy nebude jasné, jestli spadl do propasti či byl zachráněn. Ocenili bychom však, kdyby poslední minuty seriálu nepůsobily podobně jako třeba finále Přátel – tedy tím, že se ústřední kolektiv rozpadne a jejich příběh definitivně uzavře možnost natočit třeba za 10 nebo 20 let celovečerák či sepisovat si během nudných zimních večerů vlastní fan fiction.

Zcela ideálním případem „dobrého“ otevřeného konce je třeba finále 2. řady, kdy kluci odjíždějí na svou polární misi. Jsou sice daleko od svého kalifornského bytu, jejich základna však vypadá nemlich identicky jako hlavní pokoj a divák má tak pocit, že „dobrodružství pokračuje“. Ačkoliv by asi bylo nešťastné, kdyby spolu naše partička bydlela i v domově důchodců, něco podobného by přesto bylo krásnou podívanou!

04) Nobelovku

Sheldon je jeden z nejchytřejších seriálových hrdinů široko daleko. Měl by tedy jít příkladem, sepsat novou kruciální teorii fyziky (ač, bohužel, zjevně fiktivní) a být za to právem oceněn. Jak jinak motivovat mlaďochy, aby byli jako on? Rozhodně ne tím, že Sheldy nebo někdo okolo s vědou praští do koše!

Chápeme, že není košer, aby Nobelovku dostala třeba taková Samantha Carterová z Hvězdné brány – Nobelova cena za účast v tajném vládním programu se totiž prostě nedává. Ale totéž není příklad našich kluků (a některých holek). Nakonec, oceněný nemusí být nutně Sheldon. Nebylo by krásné, kdyby po dvanácti řadách vysmívání se Howardovu nedostatku ve vzdělání náhodou (ale přesto racionálně) natrefil na nějaký zlomový objev a vrátil ostatním výsměch i s úroky?

03) Absenci experimentování

Jestli nás něco naučila poslední řada Jak jsem poznal vaši matku, tak to, že v sitcomu by se příliš experimentovat nemělo. A pokud už mají scenáristé touhu zkusit něco nového, nechť si napíší i nový seriál. Snaha o bujaré a šokantní finále se prostě s "pozitivními pocity" u sitcomu příliš neslučuje.

Chraň proto scenáristy sám Darwin, pokud se rozhodnou v poslední řadě čarovat s flashforwardy či flashbacky nebo nedej bože zabíjet postavy! Na to, abychom se u televize deprimovali, máme dramatické seriály a večerní zpravodajství – není třeba identické emoce vyvolávat i u emocionálního konce jedné geekovské éry.

02) Dítě

No a co kýžená touha ukázat příchod další generace? Zrovna Sheldon je trochu z obliga, protože jeho mladší já bude nejspíše akurátním nástupcem Teorie velkého třesku – Young Sheldon totiž nakopává jiným sitcomům zadky a není vyloučeno, že se sám dočká tolika sezon, že překoná rekord Teorie velkého třesku.

Jinde ale tak daleko zatím nejsme a bylo by stylové, kdyby Teorie velkého třesku ve finále ukázala, že příští roky (již nevyřčeného) příběhu budou podobně živé, jako roky dosavadní. To při věku našich hrdinů znamená pomaličku polehoučku předat pochodeň další generaci. A to se vzhledem ke vztahovému charakteru Teorie velkého třesku dá nejlépe realizovat tím, že si tu další generaci naši hrdinové i vyrobí!

01) Funkční výtah

Je třeba říkat více? Po víc jak dekádě, kdy musela naše partička šlapat po schodech, mají přece už věk k tomu, aby nemuseli nosit veškerou bagáž po svých. I když nejsme příznivci jednoznačného happy endingu, zrovna v tomhle případě by zprovoznění výtahu nejspíš plnilo stejný účel. Nakonec by tak ostatně příběh, jak se sluší a patří, skončil kruhem tam, kde započal!

Každé pondělí ve 20.45 běží na Prima COOL premiérová 11. série Teorie velkého třesku.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný