18. prosince 2018 20:16

7 nejzajímavějších prací z 5. série Špinavé práce: Je lepší čistit plínky nebo okna mrakodrapů?

Tvrdá dřina ještě nevymřela!

Již brzy se na Prima COOL dočkáte premiéry nové 5. řady dokumentárního seroše Špinavá práce. Stejně jako v minulých sezónách, i tentokrát vám Mike představí ty nejdrsnější a nejšpinavější řemesla celé planety. Mohlo by se zdát, že po minulých letech už nejde přijít s ničím novým. Lovení červů, výroba skla nebo třeba montování rachejtlí vám však dokážou, že jste na omylu!

07) Výrobce rachejtlí

Také vás vždy zajímalo, kterýma rukama projdou výbušniny před tím, než vám na Silvestra vykouzlí neopakovatelnou zábavu? Mike si vyzkouší výrobu a revizi zábavní pyrotechniky na vlastní kůži - a řekněme, že se jemný střelný prach spíše než pro explozivní výsledky ukáže být problematický pro plíce...

06) Sklář

Staré umění a řemeslo v jedné robotě bude předmětem další rozžhavené epizody. Výroba a zpracování skla vyžaduje nejenom odolnost vůči vysokým teplotám a fyzickou zdatnost, ale i trpělivost a um. Jinými slovy, budeme sledovat další práci, k jejímuž vykonávání je Mike vhodný asi jako koza k pěstování petržele!

05) Čistič oken mrakodrapu

Každý ví, že čištění oken je otrava. Co když je však musíte čistit každý den mnoho hodin v kuse - a k tomu se nacházíte 40 pater nad zemí? Mike se to v 5. řadě vydá zjistit až na exotickou Havaj, kde si osahá povolání čističe oken výškových budov.

04) Množitel tažných psů

Z povahy věci je tak nějak logické, že je množení psů povoláním jak kontroverzním (často vlastně spíše zakázaným), tak i nepříjemným. Nikdo nedělá rád dohazovače - ale co teprve dohazovače tvorům, kteří mají naježené zuby a v momentech nadšení se pomočují? Minimálně na Aljašce je však množení v případě tažných psů stále významnou součástí místní dopravy - a tím spíše bude zajímavé sledovat, jak v podobných končinách psí pářící rituály probíhají za lidského dohledu.

03) Čistič plínek

Každý jsme je kdysi potřebovali (a mnozí ještě jednou zase budeme), vzdor své užitečnosti však pleny nejsou zrovna produkt, ke kterému se lidé s nadšením přibližují. Jak vypadá čistění a recyklace takového předmětu se Mike dozví v díle, k němuž si horkou čokoládu raději nepřipravujte!

02) Technik přehradní turbíny

Přehrady možná nepůsobí jako riziková obživa, ale chyba lávky! Na jedné straně tu máme obří vodní masu tlačící do nemilosrdné železobetonové konstrukce, na straně druhé pak velkou výšku oné konstrukce, nebo třeba skutečnost, že má ona voda generovat elektřinu! Připočtěte občasnou neergonomičnost konstrukce a dostanete cosi, co je pro lidské tělo potenciálně velmi nezdravé!

01) Sběrač červů

Technicky vzato by chytání červíků (a škeblí) nemuselo být zrovna nejnechutnější prací pod sluncem. Pravá podoba tohoto řemesla však Mikea notně překvapí a výsledkem bude nejen zajímavé povolání, ale i nejpříjemnější epizoda celé řady!

Premiérová 5. řada Špinavé práce začíná na Prima COOL již ve středu v 16.05.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný