8. ledna 2021 08:18

Simpsonovi předpověděli útok na Kapitol už v 90. letech

Seriál opět dokázal s překvapivou přesností předpovědět společenské události.

Světem otřásl útok příznivců končícího prezidenta Donalda Trumpa na americký Kapitol, během kterého zemřelo pět lidí a museli být evakuováni čelní představitelé státu. Na půdě Kapitolu byla nalezena výbušná zařízení a pro vyřešení situace byla povolána Národní garda.

Fanoušci Simpsonových tvrdí, že jejich oblíbený seriál události předpověděl, a to hned několikrát. S mrazivou přesností se to povedlo dílu Den, kdy zemřelo násilí (řada 7, epizoda 18) z roku 1996, ve kterém se řeší populární animák ze Springfieldu, tedy Itchy & Scratchy.

Objeví se v něm i „vzdělávací filmeček“ o podstatě americké demokracie, ve kterém do Kapitolu vtrhnou dodatky ústavy v podobě ozbrojených postaviček, aby vzaly spravedlnost do vlastních rukou. Jeden dodatek má dokonce podobu výbušniny.

Násilí v srdci Washingtonu ještě ničivějším způsobem zobrazuje díl Cáklý Max jedna z roku 1999 (řada 11, epizoda 1). Homer a Mel Gibson v něm režírují novou verzi filmu Pan Smith přichází, což je slavné drama o mladičkém idealistovi v soukolí vysoké washingtonské politiky od slavného režiséra Franka Capry.

Nová verze hrdiny však na půdě Kapitolu úřaduje samopalem a nakonec ho celý vyhodí do vzduchu. Obě předpovědi ukazuje v obráceném pořadí následující video:

Děsivý začátek roku 2021 taky předpověděl hallowenský speciál seriálu z uplynulého podzimu (řada 32, epizoda 4). Jeden segment pojednává o prezidentských volbách v USA. Homer se snaží si vzpomenout, co všechno znamenalo prezidentství Donalda Trumpa a zda mu hodí hlas. Ukáže se však, že nakonec vůbec nevolil a všechno se mu zdálo ve snu...

Nakonec si řekne, že přece o nic nejde, že přece nemůže být hůř, jenže v den prezidentské inaugurace, který připadá na 20. ledna 2021, začne válka a Springfield ničí armáda robotů. Homer se rozhlédne ze střechy svého domu a spatří jezdce apokalypsy s vlajkami Mor, Hladomor a Válka.

Doufáte taky, že se tato předpověď pro rok 2021 nenaplní?

V pondělí 25. ledna ve 20:15 má na Prima COOL premiéru 32. série Simpsonových. Další epizody dorazí vždy s týdenním rozestupem.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný