22. dubna 2022 12:00

Simpsonovi hlásí velkou změnu. Po letech se vrací důležitá postava, ale v úplně jiné podobě

Bartův život konečně zase dostane pevný řád. Na co se slavný springfieldský rošťák může těšit?

Takřka deset let uplynulo od doby, kdy seriál Simpsonovi opustila postava učitelky Edny Krabappel, která měla ve čtvrté třídě Springfieldské základní školy na starost i Barta Simpsona. Důvodem tehdy bylo náhlé úmrtí její anglické dabérky Marcii Wallace. Po dlouhých letech suplování a neúspěšných pokusech různých kantorů však čtvrtá třída konečně dostane novou stálou vyučující.

Bude jí postava Rayshelle Peyton dabovaná herečkou Kerry Washington (Nespoutaný Django, Skandál). Poprvé se představí v 18. díle 33. série s původním názvem My Octopus and a Teacher, který má zámořskou premiéru 24. dubna 2022. Na rozdíl od věčně otrávené, mrzuté a demotivované Edny se bude snažit mít na studenty pozitivní vliv, což má zpočátku vytvářet dost komplikované situace.

„Je to skvělá učitelka. Jako všichni nejlepší učitelé totiž ví, že se od svých studentů může učit stejně tak, jako se oni učí od ní. A učit Barta je práce, která stále přináší nové výzvy,“popsala Kerry Washington svou postavu v rozhovoru pro Entertainment Weekly. Spoluproducentka seriálu Carolyn Omine vysvětlila, že s vyhořelými a apatickými učiteli se sice dělá snadnější humor, ale tvůrci chtěli jít tentokrát jinou cestou s učitelkou, která se alespoň zpočátku snaží možná až moc.

Čtvrtá třída neměla stálou učitelku od roku 2013. Tvůrci to tehdy pořádně nevysvětlili, ale v 696. epizodě z roku 2021 s názvem Diary Queen se Edna na chvíli vrátila, aby se naposledy rozloučila. Tvůrci použili už dříve nahrané útržky dialogů.

Po odchodu Edny zkoušel ve čtvrté třídě učit třeba šílený Jack Lassen dabovaný Willemem Dafoem. Byl však hned vyhozen a stal se vězeňským dozorcem. Ve třídě suplovali i Ned Flanders nebo vojačka Carol Berrera (Sofia Vergara), která však školu opustila, když byla povolána do Afghánistánu.

Těšíte se na novou učitelku?

Zdroj: IGN

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný