19. května 2020 11:42

Tvůrci Simpsonových vysvětlili, jak je možné, že seriál tak dobře předpovídá budoucnost

Když chcete vědět, co přinese budoucnost, sledujte rodinku ze Springfieldu!

Seriál Simpsonovi proslul pro svou neobyčejnou schopnost ve svých příbězích předpovídat budoucnost. Roky předtím, než k událostem opravdu došlo, jsme v jeho epizodách mohli vidět například zvolení Donalda Trumpa prezidentem, drsné vyvrcholení seriálu Hra o trůny nebo třeba letošní nástup pandemie nemoci COVID-19.

A právě o své schopnosti předpovídat budoucnost se teď rozpovídalo několik klíčových tvůrců seriálu pro magazín Entertainment Tonight. „Když vysíláte už třicet let, tak je pravděpodobné, že se čas od času trefíte,“ vysvětlila Yeardley Smith, která v originále dabuje Lízu Simpsonovou.

Hlavní producent seriálu Al Jean podotknul, že lidé už berou Simpsonovy jako sílu, která může budoucnost v podstatě určit. „Často se nám teď fanoušci ozývají s tím, abychom už začali předpovídat taky nějaké dobré věci. Protože až doteď byly naše úspěšné předpovědi příliš negativní,“ zavtipkoval v on-line rozhovoru.

Podrobnějším způsobem reagoval na svém Twitteru jeden ze scenáristů Bill Oakley, který hned připomněl, že nevěří konspirančním teoriím, které se kolem seriálu kupí. „Jasně, je pár případů, kdy Simpsonovi opravdu něco předpověděli. Je to hlavně proto, že některé epizody jsou už tak staré, že se historie stihla zopakovat. Většina z nich je založená na věcech, které byly aktuální v době jejich vysílání nebo ještě předtím,“ vysvětlil Oakley princip, že kdo má znalost historických trendů a souvislostí, lépe předpoví i budoucnost.

Speciálně okomentoval nedávný poprask, že Simpsonovi předpověděli koronavirus už v roce 1993 v epizodě, ktera ukazuje šíření chřipky v balíčcích pošty z japonské Ósaky. „Snažit se ukázat na náš seriál, že vlastně hází vinu za šíření koronaviru na Asii, mi přijde hrozné. Myslím, že nejbližší inspirací pro chřipku z Ósaky tehdy byla hongkongská chřipka z roku 1968. Měl to být jen malý vtípek, jak se chřipka dostala do Ameriky.

Celá scéna podlě něho měla být hlavně absurdní. „Že by někdo nakašlal do balíčku a virus v něm přežil šest až osm týdnů, je úlet. Je to komiksově přehnané, aby to bylo víc srandovní než děsivé,“ vysvětlil Oakley.

Věříte v sílu Simpsonových předpovídat budoucnost?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný