16. ledna 2017 14:06

Sheldon se měl udusit: Tyhle 4 díly Teorie velkého třesku by hrdinové v reálu nepřežili!

Kluci by se asi museli naklonovat.

Žhavé vyjednávání o další budoucnosti Teorie velkého třesku by skoro dalo zapomenout, že naši hrdinové již několikrát přežili vlastní smrt. Minimálně čtyřikrát jim při jejich blbůstkách štěstěna (anebo pero scenáristy) přála víc, než je jinak obvyklé!

4. Zásnubní reakce

Oběti: Sheldon a Raj

Příčina úmrtí: infekce smrtícím virem

Sheldon se celou epizodu vyhýbá rizikům, jak chytit nemoc, až se nakonec utíkaje před mikroby omylem vplíží do laboratoře provádějící pokusy na smrtících virech. Krásná ironie, všichni se smějí, dobrý vtip! Ačkoliv si však mnozí jistě myslí opak, vědátoři pracující v laboratořích s viry neprocházejí složitými procesy bezpečnostní kontoly a dekontaminace jenom tak, aby nějak vykázali činnost. Hazmaty, tedy neprodyšné obleky se taktéž v práci se smrtícími infekčními nemocemi nenosí jenom tak, aby se udělal dojem na sekretářky. Jasně, pokud Sheldon nic nepřevrhnul, pořád mohl mít kliku. Viry (obvykle!) z misek jenom tak nevzlétnou do vzduchu, aby nakazily náhodné kolemjdoucí. Přesto je tohle porušení bezpečnosti tak brutální, že vše dost dobře mohlo dopadnout funusem!

3. Rozšíření o tapír-Spock

Oběť: Howard

Příčina úmrtí: nehoda Mars Rover

Možná to bude poněkud překvapivé, ale ani NASA a příbuzná střediska řízení letové kontroly kosmických misí nejsou chráněna pouze dobrým slovem svých vedoucích pracovníků. Každý raketový start je ostatně řízenou explozí OBROVSKÉ PALIVOVÉ NÁDRŽE, každá kosmická sonda stojí desítky miliard korun. Když Howard s partou "rozbili" Mars Rover, nejenže jim za to hrozil vyhazov nebo třeba soud – oni uprostřed noci neměli v řízení roveru vůbec co dělat! Vloupat se do ozbrojenými strážemi střeženého místa v doprovodu osob bez prověrky obvykle není nejlepší recept na klidný důchod. Co se mělo na konci Rozšíření o tapír-Spock stát, byl rychlý a nekompromisní zásah bezpečáků přinejmenším nesmrtícími zbraněmi, pro všechny případy však raději zbraněmi palnými.

2. Reflexe odpočtu

Oběť: Howard

Příčina úmrtí: cesta do vesmíru

Už před rokem jsme probírali, že Howard není zrovna ideální materiál pro astronautický program. Disponuje pestrou paletou alergií, astmatem i mořskou nemocí. Zejména poslední dvě choroby by ho měly okamžitě diskvalifikovat – astma je mnohdy spouštěno pouhým stresem a cesta do vesmíru i následný pobyt, kdy tělo (a smyslové orgány včetně vnitřního ucha) de facto permanentně registrují volný pád (= stav beztíže), to je věru super recept na to mít zúžené dýchací cesty od počátku do konce! Co hůře, vlivem stavu beztíže by Howardova mořská nemoc byla tam nahoře prakticky permanentní. Protože však Howie nebyl vyloučen z programu astronautů, budeme muset předpokládat, že se někde stala ohromná chyba – při svých početných zdravotních problémech by však Howarda Wolovitze toto "přehlédnutí" po jeho startu nejspíše stálo život!

1. Formulace odplaty

Oběť: Sheldon

Příčina úmrtí: otrava heliem

Pestrá paleta obvykle kreativních kanadských žertíků by v díle 3. řady skončila nevyhnutelným úmrtím doktora Sheldona Coopera. O co jde? Ve vypečeném závěru dílu vymňoukne Kripke Sheldona tím, že mu do místnosti napumpuje helium. Sheldon sám, zrovna dávajíc hovor, postupně registruje svůj stále vyšší hlas... a všichni se smějí! Problém je ale v tom, že helium není náhražkou kyslíku. Tón hlasu vám krátce zvýší, přičemž zdravý jedinec bez přísunu vzduchu po pár sekundách (desítkách) klidně obejde, aniž by si toho všiml. Kripke by ale plynem musel kyslík z místnosti zcela vytlačit a Sheldon by tak velmi rychle pocítil příznaky nedostatku kyslíku. Namísto veselé příhody by už ve chvíli, kdy se mu začíná zvyšovat hlas, nejspíše začal panikařit a/nebo upadl do bezvědomí. Byl by to krásně černohumorný konec Sheldonovy postavy, kdyby se scenáristé někdy rozhodli zbavit se vyplácení honorářů své největší herecké hvězdě!

Teorie velkého třesku se na Prima COOL producíruje od pondělí do čtvrtka ve 21.20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný