26. dubna 2018 13:30

5 seriálových hrdinů, kteří prostě nemůžou ulovit tu pravou

V jednom se to smutně táhne.

Na vlny Prima COOL dorazí v úterý 1. května ve 22.15 Single Man – a v kontrastu k již známé Single Lady bude tenhle švihák servírovat vztahové peripetie zase trochu jiným způsobem. Jeho hrdina, čtyřicátník Filip, totiž jako velký milovník se slzou v oku vzpomíná na ztracenou lásku, která neměla šťastného konce. Jelikož jde však o sitcom, hledání nové milované se neobejde bez tragikomických situací. Ostatně podobně jako u jiných seriálových hrdinů, kteří prostě nemůžou sehnat tu pravou.

05) Todd (Scrubs: Doktůrci)

Není cesty kolem: Todd z Doktůrků působí dojmem, že lékařský diplom vyhrál v soutěži o největšího ignoranta. Nejde přitom jen o jeho výstřelky ve špitále, ale i chování, inu, nejen k ženám, ale postupně prakticky k čemukoliv. Člověk, kterého přitahuje i brokolice… to má v hlavě zkrátka trochu jinak.

Vzdor Toddově supermacho vyjadřování a touze sbalit i hadr od smetáku, však při dotazu na tělo vyplyne jasná skutečnost – úspěšnost Toddových kontaktů se ženami se limitně blíží nule! Vzdor chování jako Cassanova je zkrátka (nepřekvapivě) pro většinu opačného pohlaví příliš zvláštním samcem.

04) Ross (Přátelé)

Tak trochu jiného ražení byl Ross z Přátel. Rozhodně nelze říct, že by nemohl nikoho sbalit – koneckonců, sbalil jedno děvče a udělal si s ním dítě. Jenže jak dobře víme, úplně dobře to nedopadlo. Nakonec byl Ross (tedy, spolu s Rachel) tak dlouho vztahově neschopný, že vyvrcholením celých Přátel bylo, když se (znovu) dali dohromady. Tak dlouho Rossovy vztahové peripetie trvaly!

Dalo by se namítnout, že potenciálně nic nebránilo tomu, aby se postavy po poslední klapce zase nerozešly… Pak vám ale jednak gratulujeme k prvotřídnímu cynismu, a jednak připomínáme, že „šťastný konec je jen o tom, kdy se příběh utne“. Kdyby se ostatně Single Man odehrával o dekádu dříve, také by nebyl o randění.

03) Alan (Dva a půl chlapa)

A tragickým samcem byl i Alan z Dva a půl chlapa – seriálu, v němž bylo občas problém rozeznat, jestli se oním „půlčíkem“ myslí Alanův syn nebo Alan sám. Jeho sebedůvěra se dotýkala sklepního stromu a ničemu nepomohla ani zženštilá stylizace Alanova představitele, nebo skutečnost, že přesmyčka Alanova jména evokuje jisté prasárničky…

I u Alana se však začal objevovat jistý paradox filmově-seriálových postav, které mají problém někoho sbalit – jelikož sledovat hodiny (či desítky hodin) absolutní panice, by byla dost nuda, Alan i ostatní borci okolo ve skutečnosti mají na kontě poměrně nadprůměrný počet krátkodobých vztahů. Jde spíše o to… že všechny nakonec bizarně selžou. A tím se dostáváme i ke skutečným matadorům, u nichž by vás absence úspěchu u žen na první pohled vůbec nenapadla.

02) Hank Moody (Californication)

Blížíme se k prvnímu místu, ještě předtím tu však máme stříbrnou medaili pro Hanka Moodyho. Možná si teď klepete na čelo – Hank totiž rozhodně neměl problém najít a sbalit libovolnou kost. Měl však problém získat onu vyvolenou. A když už ji získal, tak ji neuměl udržet.

Jen málokterý neúspěšný seriálový milovník je dnes panic. To by ostatně diváky ani nebavilo. Vzdor tomu, že se jim ale daří skórovat, jsou přesto smutní. Žádný počet zářezů totiž nemůže nahradit „tu pravou“!

01) Barney (Jak jsem potkal vaši matku)

A nemlich stejná situace se váže i k Barneymu – jen s tím rozdílem, že si toho dlouho nebyl vědom. Barney se samozřejmě dal dohromady na nějaký čas s Robin, ale o tom teď nemluvíme. Vtip je v tom, že i sám seriál přiznává, že Barney skóruje tak často… protože i tak často střílí.

Když totiž Marshall v jednom okamžiku spočítá poměr žen, které Barney balil, a žen, s nimiž se dostal… až na finální metu, ukáže se, že jeho procentuální úspěšnost je sotva něco přes 1 % celkového počtu. Jak vidíte, úspěch či neúspěch u žen tak dovede být – ostatně jako všechno na světě – značně relativní!

Single Man dorazí na Prima COOL v úterý 1. května ve 22.15!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný