23. července 2018 23:01

Tady jsou 4 důvody, proč byste měli vidět 4. sérii Vikingů

Příběh finišuje!

Již tuhle neděli ve 22.35 začíná na Prima COOL premiérová 4. řada Vikingů! Po pařížské etudě se Ragnar a spol. ocitají na rozcestí – válčí totiž na všech frontách, a to včetně té domácí. Nová řada sebou však nese i více dílů, a především, jeden velmi podstatný finiš něčího příběhu. Přinášíme tudíž čtyři podstatné důvody, proč byste 4. sérii rozhodně měli věnovat pozornost.

04) Víc epizod!

Na úvod se počastujme matematickým bonusem. Zatímco předešlé řady Vikingů měly devět až deset dílů, 4. řada nabídne hned dvojnásobnou nálož v podobě dvaceti dílů! Ty jsou rozloženy do dvou segmentů, přesto však lze konstatovat, že nás ve 4. řadě čeká tolik děje, kolik se dříve vešlo do dvou sezón.

A že bude rozhodně co řešit! Pokud 2. řada končila jakýms takýms příměřím a hledáním nových končin, 3. řada veškeré status quo přeorala až na hnědozem a Ragnar, Lagherta i ostatní se budou muset setsakra činit, aby pro ně události čtyřky neznamenaly expresní cestu do Valhally.

03) Nepřátelé všude okolo

Vzdor dílčímu úspěchu v útoku na Paříž začíná 4. řada masivním průšvihem na všech frontách. Frankové spřádají plány na protiútok, a také Anglosasové jsou nyní opět oficiálními nepřáteli Vikingů. Skoro se dá říct, že vše, čeho Ragnar dosáhl v prvních třech řadách, nyní visí na vlásku...

Problémy jsou navíc i na domácí frontě. Ragnar stále nemůže Flokimu odpustit jeho vraždu Athelstana a začne činit kroky k pomstě. 4. řada se tak nese v duchu obřích válek i intimních intrik, které nenechají nikoho nedotčeného. A budou znamenat smrt hned pro několik významných postav. Tohle je ta pravá hra o trůny, jak se v historii (více méně) skutečně odehrála!

02) Válka bratrů

To, s čím si Vikingové více či méně pohrávali už od počátku - konflikt Ragnara a Rolla - bude ve 4. řadě konečně naplněn do definitivního důsledku. Tentokrát se už žádné "Nehodlám s tebou bojovat" konat nebude. Rollo již nyní oficiálně kope za Francký tým, což si Ragnar samozřejmě nenechá líbit.

Rollova cesta je o to zajímavější, že je historicky pamatován jako legendární vikingský vladař. Jak je to možné? Inu, 4. řada k tomu učiní významný posun. Jak už to však v dějinách chodí, vůdce vzpomínaný pro své schopnosti bývá jenom málokdy sympaťákem v osobním životě.

01) Finále jednoho příběhu

Na poslední velkou událost 4. řady vás pak nemůžeme plně navnadit bez jistého spoilerování. Půjdeme tedy alespoň velkou oklikou a řekneme, že nás v ní opustí jedna z veledůležitých postav, jejíž konec bude velmi emotivní i překvapivý. Vikingové se nicméně jmenují vikingové a vždycky mají v zásobě kupu další zajímavých hrdinů a hrdinek. Už jen pro konec tohoto specifického příběhu však důrazně radíme, abyste 4. řadu nevynechali!

Premiérová 4. řada Vikingů začíná na Prima COOL již v neděli ve 22.35.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný