15. května 2018 16:12

Tady jsou 3 důvody, proč byste měli vidět 3. sérii Vikingů

Přichází počátek konce!

Premiérová 3. řada Vikingů se blíží (na Prima COOL začíná již v neděli ve 23.10) a nese sebou zcela nové výzvy. Těšit se v ní můžete nejen na nové trampoty Ragnara v pozici krále, ale i na dobyvačný výlet do nových končin. Vše podstatné jsme shrnuli ve trojici hlavních důvodů, proč byste Ragnarovi měli i nadále zachovat přízeň!

03) Ragnar ležící, bdící

Zatímco první dvě řady Vikingů byly především o plenění a stoupání Ragnara k moci, řada třetí se motá kolem udržení všeho, čeho již dosáhli. Ragnar sám je nyní králem, dobře si ale uvědomuje, že takhle nahoru vlastně nikdy nemířil – v jádru je to pořád ten starý farmář toužící hlavně po dobrodružství, poznávání nových končin a jejich plenění. To znamená, že ho v jeho nové domovině ve Wessexu tak trochu pálí podrážky...

Politikaření ostatně není jeho tradiční gró, a tak raději začne řešit vzdálené končiny a zcela novou výpravu. Problém je, že se tím dostane do stále výraznějšího křížku s křesťanským světem + s Rollem + s Auslag. Jak s s tím vyrovná? Započne tím počátek jeho konce? Uvidíme – doslova!

02) Hurá do Paříže

Mytické velkoměsto Paříž ležící uprostřed jakési Franské říše bude středobodem nových výprav – a to zcela akurátně k historii. Když se budeme bičovat kapkou skutečného dějepisu (tento a další odstavec obsahují spoilery!), Vikingové doopravdy obléhali Paříž v roce 845. Město se tehdy rozkládalo jenom na jediném ostrově uprostřed řeky – na stejném ostrově je dnes všeho všudy katedrála Norte-Dame. V polovině 8. století ale tohle všechno znamenalo centrum moci budoucí Francie.

Rovněž z historie víme, že Vikingové obléhání ukončili po smlouvě s místním králem, díky níž dostali k dispozici mimo jiné kus území na severu Francie – v jakési Normandii. Seriáloví Vikingové to vše následují, ač poněkud zhušťují rozvleklé historické události tak, aby se mohly odehrát za života Ragnara. Nenásledují však dějepis přímočaře – to, jak některé postavy Vikingů budou, či nebudou přítomné obléhání, a kdo z následného výkupného získá nejvíce a proč, je proto velká otázka.

01) Je stoprocentní!

Vikingové začali jako sympatický a nepříliš náročný dobrodružný seriál: Ragnar chtěl bohatství, udělal pár výprav a stal se náčelníkem. Ve třetí řadě se však začíná lámat chleba, který leckomu připomene vývoj z Perníkového táty. Kdysi žoviální a humorné zápletky se náhle začnou stávat daleko dramatičtějšími a Ragnar nabere mnohem temnější kontury.

Ragnarův vývoj vstříc vikingskému Heisenbergovi je přitom tak dobrý, že si získal oprávněnou pozornost mas i kritiků. Na serveru Rotten Tomatoes, který sbírá hodnocení recenzí, mají nyní Vikingové poměrně solidní 100% hodnocení! Neznamená to, že dostali od všech desítky – v průměru mají hodnocení 8/10. Znamená to však, že se nenašel byť jediný kritik, kterému by Vikingové přišli podprůměrní!

Jinými slovy: tenhle seriál si váš čas fakticky zaslouží! Vikingové pokračují 3. řadou na Prima COOL už v neděli ve 23.10!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný