2. června 2020 13:45

Předpověděli Simpsonovi nepokoje v Americe? Lidé se hádají, sdílejí se i falešné koláže

Sociálními sítěmi kolují obrázky, které mají dokazovat, že Simpsonovi opět viděli do budoucnosti.

Nepokoje, které vypukly ve Spojených státech po zabití George Floyda policejní hlídkou, už mají taky svůj simpsonovský rozměr. Lidé totiž začali sdílet na sociálních sítích snímky ze seriálu, které nápadně připomínají aktuální události – například zhasnutý Bílý dům, naštvaný dav či hořící policejní stanici.

„Sakra, proč Simpsonovi vždycky všechno předpoví,“píše se pod jedním z nich.„Nic nepředpovídají, oni za tím vším stojí. Oni to celé řídí,“ stojí v jedné z odpovědí a vše je doplněno ironickými emotikony.

Obrázky jsou totiž posbíráné z různých dílů a zatím nikomu se nepodařilo najít ucelenou část vyprávění, jako tomu bylo v předchozích případech – třeba když Simpsonovi předpověděli, že se Donald Trump stane americkým prezidentem nebo že vypukne pandemie asijské chřipky.

Na sociálních sítích se však objevil taky snímek, který má pocházet z nejmenovaného dílu z roku 1990. Šerif Wiggum na něm klečí na krku černocha a v pozadí demonstruje Líza Simpsonová.

Pokud pochybujete o pravosti snímku, pak pochybujete správně. Jde o kompletní fanouškovskou montáž, která se v žádném díle v takové podobě neobjevila, na rozdíl třeba od Lízy, která už mnohokrát transparent držela, nikdy však s nápisem: „Justice for George

Mnoho lidí přesto debatuje nad různými snímky rozbouřeného Springfieldu, jenže takových už se v seriálu objevilo několik, ale nikdy v souvislostech, v jakých se to děje aktuálně.

Věříte, že se ještě najde nějaká skrytá souvislost?

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný