Postapokalyptický sci-fi hit v novém traileru ukazuje brutální začátek konce
Klíč k budoucnosti leží v minulosti – tak zní slogan třetí řady postapokalyptického hitu. Konečně ukáže, jak to vlastně bylo s koncem světa, který donutil lidstvo žít v podzemních městech.
Seriál Silo patří mezi nejlépe přijaté a nejpopulárnější vysokorozpočtové seriály současnosti. V blížící se třetí sezóně hodlá konečně odhalit, jak se lidstvo vlastně ocitlo v desítkách obřích podzemních bunkrů a jaké hrůznosti bylo ochotné udělat ve snaze o přežití.
„Bylas tam tři minuty, tři minuty uprostřed plamenů,“ vysvětluje vedoucí bezpečnosti Sila č. 18 Robert Sims (Common) hlavní hrdince Juliette (Rebecca Ferguson), jak přišla o paměť, když byla uvězněna ve spalovně. Amnézie Juliette nebyla součástí knižní předlohy od Hugha Howeyho, což může některé z fanoušků popudit. Jinak však ukázka láká zejména na atraktivní a zcela novou linku ze vzdálené minulosti, kdy se dozvíme, jak a proč došlo k pozemské apokalypse.
V této lince budeme pozorovat novinářku Helen Drew (Jessica Henwick) a kongresmana Daniela Keeneho (Ashley Zukerman) i architekty obřího projektu podzemních bunkrů. K zavedené herecké sestavě se přidají ještě Colin Hanks, Laura Innes, Jessica Brown Findlay a Matt Craven. Tvůrcem zůstává seriálový veterán Graham Yost (Strážce pořádku, Vzkvétající město).
Třetí desetidílná a předposlední řada seriálu Silo odstartuje na obrazovkách už 3. července 2026.
Zdroje: Ars Technica, Space