4. listopadu 2019 06:29

Velké finále Pod černou vlajkou je tady! V neděli vás čekají poslední dva díly pirátského hitu

Poslední výstřel pod pirátskou vlajkou už je za rohem!

Naše letní dobrodružství se protáhlo až do podzimu, všechno ale musí jednou skončit. V neděli ve 22.35 tak na COOLu uvidíte poslední dva díly 4. série Pod černou vlajkou! Bitva o duši a podobu pirátství je na spadnutí – Woodes Rogers je jako zástupce anglické koruny na cestě na ostrov, kde je ukryt zlatý poklad, který může vše ještě vyřešit. A Flint i Silver mu jsou, spolu s dalšími piráty, samozřejmě v patách! V následujících odstavcích se dozvíte, na co se v posledním díle můžete těšit... a proč to bude pro mnohé dost nečekané!

Kolem pokladu Urca de Lima se příběh Pod černou vlajkou motal celé čtyři série – ruku v ruce s dějem, který řeší nezávislost pirátské bašty Nassau na Anglii. Finální dvoudíl tak působí dojmem klasické epizody, kdy se naši hrdinové i záporáci (kdo je kdo, se rozhodněte sami) porvou o věc, jež může vše dílem vyřešit!

Flint a Silver následují Rogerse (doprovází je přitom i Jack Rackham) a schyluje se k obrovské bitvě. Jenže ačkoliv nechceme spoilerovat – a bojovat se rozhodně bude do krve –, bitva o osud Nassau hraje v celkovém finále až druhé housle. Tím spíš, že závěr tohoto příběhu pozornější z vás už znali dlouho dopředu. A nemyslíme tím jen nevyhnutelný konec pirátského věku v Karibiku.

Pod černou vlajkou je přece jen prequel ke známému Ostrovu pokladů, tedy k románu, jenž začíná tím, že je legendární kapitán Flint v prachu a ústřední poklad stále ve hře. Ba ne, kdyby Pod černou vlajkou skončilo ultimativní prohrou, či naopak výhrou pirátů, bylo by to moc přímočaré. A tenhle seroš už mnohokrát prokázal, že se nebojí radikálně otočit kormidlem do nového směru.

Namísto očekávaného finále tak Pod černou vlajkou ve zcela posledním díle vytáhne z kapsy trumfové eso, přesedlá do jiného žánru a nabídne konec, který nejspíš nečekali jeho milovníci ani kritici. Výrazně konkrétnější už být nechceme, takže jen doufáme, že si vrchol naší pirátské hostiny hezky vychutnáte spolu s námi, kapitánem Flintem a všemi dalšími báječnými ničemy!

Poslední dva díly Pod černou vlajkou mají na Prima COOL premiéru už tuhle neděli ve 22.35.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný