7. září 2019 23:18

O čem je 3. série pirátského hitu Pod černou vlajkou?

Regulérní válka o Nassau začíná!

V neděli ve 22.45 se na COOLu rozjede 3. série plavby Pod černou vlajkou. S koncem 2. série by se pro vnějšího pozorovatele mohlo zdát, že není moc co řešit. Jack Rackham totiž získal majestátní poklad lodi Urca de Lima, který kapitán Flint naháněl poslední dvě série. Ale chyba lávky – ta pravá zápletka totiž teprve začíná! Zjistěte vše podstatné z našeho jenom-mírně-spoileroidního přehledu.

Hurá do boje

Na konci 2. série jsme mohli sledovat, jak se kapitán Flint definitivně vzdálil jakékoliv šanci na milost – a také to, jak Jack Rackham konečně získal zlatý poklad z trosek Urca de Lima. Bylo to možná dílčí vítězství ve válce za nezávislost Nassau, ale ve 3. sérii bude mít obojí značně krátkého trvání.

Flint v úvodu řádí v Karibiku jako černý mor, jakýkoliv ostrov, který popravil piráta, se může těšit na jeho návštěvu. Eleanor mezitím hnije v londýnském vězení, ale dlouho tu nepobude. Dorazí za ní totiž Woodes Rogers, někdejší bukanýr, toho času ve službách Jeho Veličenstva, jenž má za úkol obnovit britskou nadvládu v Nassau. Rogers připravil celou expediční flotilu, ale schází mu jedna věc – znalost místních poměrů. Eleanor tak dostane nabídku, která se nedá odmítnout...

Problémy s britskou ofenzívou mají i Flint a Silver. Uprostřed oceánu je totiž dostihne loď kapitána Hornigolda, který na konci 2. série zajal právě Eleanor. Hornigold, nyní v žoldu Londýna, dá celé Flintově posádce sympatickou nabídku – všichni dostanete milost, pokud vydáte Flinta. Mohl by to být rychlý konec, jenže Flintova pověst je pořád ještě silnější motivátor, a tak před silnější Hornigoldovou lodí bude Flintovo plavidlo muset prchnout do tropické bouře.

Díky tomu ztroskotá a Flint a Silver se na několik dlouhých epizod ocitnou mimo dění. Umožní to lépe prokreslit jejich postavy a připravit je na jejich nevyhnutelný osud. Intermezzo na ostrově uprchlých otroků pak bude klíčové i pro několik dalších postav, a navíc linie vlastně připomíná ty nejlepší dobrodružné bijáky.

To hlavní se však bude i nadále odehrávat v Nassau, kam se Flint se zbytkem posádky vrátí v průběhu 3. řady až příliš pozdě...

Poločas rozpadu

Rogersova britská flotila totiž mezitím dorazí do přístavu, kde zahájí blokádu a začne se připravovat na invazi. Situace kolem Nassau bude i tentokrát tvořit dobrou polovinu zápletky a i tentokrát tu nebude nouze o zvraty. Rogers totiž rovněž přichází s možností na milost, již na ostrově bez Flinta leckdo bere vážně. A aby toho nebylo málo, někoho možná láká jen na oko, aby Rogerse infiltroval...

Chvílemi se tak v Nassau bude intrikařit, ale chvílemi i bojovat! Zejména v tom druhém získá ostruhy kapitán Vane, a paradoxně se tak stane ve scéně, která je historicky maximálně akurátní. Ačkoliv se totiž Pod černou vlajkou mnohdy vůči historii značně odchyluje, ve chvíli, kdy Vane sebevražedně vyrazí proti blokádě, tomu tak nebude!

V neposlední řadě s kartami zamíchá také legendární pirát Černovous se svou vlastní flotilou. Ten se rozhodl vrátit do Nassau a pomoct obleženým kolegům. Jenže Černovous je hlava dubová a jeho krutost jej předchází. Lze mu vlastně věřit? A mají posádky Flinta či Vanea na výběr? Do toho je tu Eleanor, která je stále v Rogersově držení. Jenže Eleanor byla vždycky děvče podnikavé, a když jí dojde, že se věci mění, začne se k Rogersovi chovat trochu jinak...

Jak z historie, tak i z fiktivní legendy o Ostrovu pokladů, nicméně dobře víme, že Nassau a piráty nečeká nic moc pěkného. Jak řekl klasik, pokud od tohoto příběhu očekáváte šťastný konec, asi jste nedávali pozor. Věnujte proto 3. řadě Pod černou vlajkou dostatečnou pozornost, než bude příliš pozdě!

Premiérová 3. série Pod černou vlajkou začíná na Prima COOL v neděli ve 22.45.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný