19. června 2019 19:15

O čem je 1. série Pod černou vlajkou? Samozřejmě o velkém pirátském pokladu!

Už 7. července vás na Prima COOL čeká premiéra seriálu Pod černou vlajkou!

Připravte se na velké letní dobrodružství – už v neděli 7. července na COOLu startuje nový seroš Pod černou vlajkou. V první řadě vám ukáže piráty ve zlaté éře jejich řemesla a představí vám legendárního kapitána Flinta! O čem všem ale premiérová 1. série pojednává? Sepsali jsme pro vás přehled toho, jak pirátský epos začíná a o co v něm jde!

Vstříc sebevražedné misi

Píše se rok 1715 a v Karibiku probíhá Zlatý věk pirátství. Věhlasný kapitán Flint se chce dostat na kobylku superbohaté španělské lodi Urca de Lima, která převáží takové bohatství, že jeho zisk může zamávat s celou situací v Karibiku. Piráti, uprchlí otroci a další volnomyšlenkáři dané doby přitom mají svou základnu na ostrově Nassau, kde by rádi (ideálně poklidně a zavaleni bohatstvím) nějak dožili.

Britská koruna to vidí jinak a ráda by rebelský ostrov připojila zpátky do svého impéria. Zadržení Urca de Lima však může získat pirátům takové sumy zlata, že by za něj bylo možné pořídit celou pevnost, flotilu a armádu. A konečně se tak stát nezávislým státem...

Cesta k zadržení Urca De Lima však nebude snadná – plavidlo je totiž vyzbrojené mnohem lépe než samotná Flintova loď. Problémem je navíc i skutečnost, že Flint nezná přesnou trasu svojí kořisti. Hon za ukradenou stránkou lodního deníku, který cestu popisuje, je tak první částí zápletky startovní série, v níž výrazně figuruje i prohnaný John Silver. Druhou částí je pak příprava na kýženou sebevražednou misi.

Dalo by se říct, že je Flintova linie jakýmsi pirátským heist movie v duchu Dannyho parťáků – je třeba získat klíčové informace, náležitě se vyzbrojit a přetáhnout na svou stranu ty nejlepší pirátské mořeplavce a bojovníky. A nebude to snadné, jelikož seriál krom válčení na širém moři popisuje i rozpory mezi piráty samotnými.

Na domácí frontě neklid

Podstatná část děje se tak odehrává i na Nassau samotném. Nejenom Flint se totiž snaží získat ukradený lodní deník, jeho soupeř, kapitán Vane, má na Urca De Lima také zálusk. Soupeření obou posádek se tak nese v duchu (ne)příjemného kutí piklů, které piráty vykresluje správně šedivě. Vlastně nejde ani o maniakální psychopaty, ani o mírumilovné a nepochopené bojovníky za spravedlnost. Jsou to prostě... rebelové každým coulem.

Aniž bychom toho prozradili moc, z Vanea se během 1. série vyloupne mnohem zajímavější postava, než jakou je na začátku. Není jen zlým antagonistou, ačkoliv jeho metody na první pohled působí notně drasticky, naopak jde o podobného antihrdinu, jakým je Flint sám. Jeho vlastní posádka skončí na ulici – a sledovat piráty bez lodi, jak se snaží přežívat v Nassau, je (i díky Vaneově pravé ruce, jíž je prostořeký Jack Rackham) nečekaně zajímavá podívaná. Mimochodem, zatímco Flint nebo John Silver jsou fiktivní postavy, Vane a Rackham skutečně existovali!

Nassau ale žije i třetí dějovou linií, jíž je střet ideálů v budoucnost s tvrdou realitou. Neméně důležitá je tak snaha Eleanor Guthrie, majitelky společnosti, která v zásadě skupuje pirátskou kořist a přeprodává ji mimo ostrov, o manévrování mezi různými názory na budoucnost ostrova.

Někdo touží po návratu Britů, někdo jen po kořisti, další je idealista. Pokud je pragmatický Flint dobrodruhem na moři a Vane pološíleným pirátem na souši, Eleanor doplňuje typický milostný trojúhelník mezi nimi. Ale žádné obavy, není to žádná přeslazená limonáda. Je však znát, že scenáristé mezi všemi třemi postavami umně kličkují, jako kdyby rozehrávali ještě daleko větší zápletku.

No a právě na tu samozřejmě časem dojde Pod černou vlajkou má totiž celkem 4. série, které příběh pirátů z Nassau ženou až do nevyhnutelného finiše. Honba za španělským pokladem je tak jen počátkem tohohle drsného, napínavého a vůbec parádního příběhu, který na Prima COOL začne už v neděli 7. července ve 22.35.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný