16. února 2022 14:00

Bude Gandalf v seriálovém Pánovi prstenů? Fanoušci ho našli v traileru, jeho účast ale nedává smysl

První trailer seriálu Pán prstenů: Prsteny moci

Proslulý čaroděj umí vždy přesně načasovat svůj příchod. Tentokrát však něco nehraje.

První trailer seriálu Pán prstenů: Prsteny moci se stal předmětem zkoumání mnoha fanoušků Tolkiena. Obzvlášť je zaujal kratičký záběr, v němž tajemný bělovlasý muž uprostřed plamenů zvedá za ruku malou postavu. Tou postavou bude zřejmě jeden z chluponohů, tedy předchůdců hobitů, kteří budou v seriálu zastoupeni a už jsme se o nich v minulosti psali.

Mnoho fanoušků se domnívá, že tajemným zachráncem by měl být mladý Gandalf. Když v příběhu odehrávajícím se tisíc let před původním Pánem prstenů mohou být mladí elfové Galadriel a Elrond, proč ne taky čaroděj, jehož ve filmové trilogii ztvárnil sir Ian McKellen?

Všemu nahrává ještě zápletka, jak ji uvolnili tvůrci seriálu. V jedné její pasáži se uvádí, že dvě důležité postavy chluponožek v podání Megany Richards a Markelly Kavenagh potkají neznámého ztracence, jehož původ slibuje být jednou z největších záhad seriálu.

Ohnivá scéna by podle fanoušků mohla být momentem, kdy Gandalf, původně božská bytost řádu Maiar, nabude tělesnou podobu, což způsobí malou katastrofu, jejíž následky pak musí čaroděj hasit.

Problém je však v chronologii, jak ji ve svém díle popsal Tolkien. Gandalf přišel do Středozemě až okolo roku tisíc Třetího věku, aby spolu s dalšími Istari, tedy vyslanci Pánů Západu, zabránil vítězství Saurona. Navíc dorazil jako poslední a do Šedých přístavů.

Seriál se však odehrává ve Druhém věku, který byl završen první porážkou Saurona spojenou armádou lidí a elfů, jak ji známe z flashbacku ze začátku Společenstva prstenu. Víme sice, že scenáristé seriálu budou z důvodu propojení jednotlivých příběhových linií trochu zkracovat čas mezi některými událostmi, ale... že by si dovolili úplně překopat základní chronologii Tolkienova světa?

Myslíte, že si seriál troufne až k takovým zásahům do historie Středozemě?

ZDROJ: IGN

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný