10. února 2022 14:30

Prvních 13 fotek z nového Pána prstenů ukazuje mladého Elronda a Galadriel nebo černé elfy a trpaslíky

Prohlédněte si známé i zcela nové postavy ze seriálu Pán prstenů: Prsteny moci.

Seriál Pán Prstenů: Prsteny moci se konečně představil ve speciálu pro magazín Vanity Fair, jenž přinesl nejen první fotky, ale i povídání s tvůrci o zodpovědnosti, kterou zbožňovaná sága od J. R. R. Tolkiena přináší.

Umíte si představit návrat do tak milovaného světa s tím, že čelíte mimořádně vysoko nastavené laťce od filmů Petera Jacksona? Byli jsme si opravdu celou dobu vědomi, jak ohromným očekáváním čelíme,“ řekl jeden ze showrunnerů seriálu Patrick McKay. Tím druhým je John D. Payne, přičemž oba pánové velí nejdražšímu televiznímu projektu všech dob. Jeho rozpočet se zatím vyšplhal na 465 milionů dolarů.

Tvůrci na několika fotkách přestavují třeba o tisíc let mladší Galadriel, jíž se ujala herečka Morfydd Clark. Ta se ve druhé epizodě vydá na rozbouřené moře, kde bude bojovat o život a cestu jí zkříží trosečník z lidského rodu Halbrand (Charlie Vickers), jenž patří mezi hrstku postav, které nevycházejí z Tolkienova díla.

Seriál má nabídnout 23 důležitých hrdinů s mnoha propletenými osudy napříč celou Středozemí – od trpasličích dolů v Mlžných horách, přes království elfů Lindon až po úžasný ostrov Númenor ovládaný lidmi. Jak přitom napovídá název seriálu, ústředním motivem budou prsteny moci.

„Prsteny pro elfy, prsteny pro trpaslíky, prsteny pro lidi a pak ten jediný, kterým Sauron všechny oklamal. Jde o příběh o stvoření všech těchto sil, o jejich původu a hlavně o tom, co provedly všem zmíněným rasám,“ vysvětlil McKay Vanity Fair a podělil se o základní otázku, jíž čelil celý obrovský tým: „Dokážeme přijít s románem, který Tolkien nikdy nenapsal, a natočit ho jako obrovskou událost, jež se nemohla objevit nikdy jindy než právě teď?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný