16. září 2022 13:56

Pán prstenů: Nová fascinující teorie vysvětluje největší tajemství seriálu Prsteny moci

Prsteny moci možná mají v záloze jeden velice nečekaný zvrat.

V uplynulých dílech seriálu Prsteny moci se mnoho z hlavních postav spolu ještě vůbec nepotkalo. Středozem je obrovská, takže elfové, lidé, trpaslíci ani chluponozi na sebe vůbec nemusí narazit, pokud nemají jasný cíl a nechtějí překonávat velké vzdálenosti. Jenže, co když je důvod ještě trochu jiný?

Zajímavá nová teorie přichází s myšlenkou, že si Prsteny moci chytře hrají s divákem a odehrávají se ve více různých obdobích. Dosud jsme žili v přesvědčení, že se různé dějové linky odehrávají současně – že Galadriel navštěvuje Númenor ve stejné době, jako Elrond podzemní trpasličí město Khazad-dûm, nebo ve stejný čas, v jaký chluponozi řeší Cizince spadlého z nebes.

Právě úkaz na nebi, který mohli vidět všichni hlavní hrdinové, měl sloužit jako důkaz, že se vše odehrává v jedné časové rovině. Jenže, co když se jedná o chytrý vyprávěcí trik a jednalo se ve výsledku o dvě události, tedy dva „meteority“, které spadly v úplně jiné době na různá místa?

Teorii přinesl na svém TikToku Don Marshall a hned ji taky rozvedl. Vyprávění z Jihozemska s Arondirem, Bronwyn, Theem a služebníkem temnot Adarem by se podle něho mohlo odehrávat v minulosti. Když do místa (v současné časové rovině) dorazí Galadriel, bude už Theo dospělým mužem pod vlivem zlých sil z onoho zlomeného meče, který kdysi našel.

Marshallova teorie taky částečně vysvětluje, proč Adar a jeho skřeti tak zuřivě kopou v zemi. Nemusí jít pouze o snahu si vybudovat síť tunelů chráněných před denním světlem, ale mohou taky hledat druhý spadlý meteorit.

Klíč k původu Cizince?

Dva meteority by znamenaly taky dva Cizince. Přímo se tak nabízí, že by mohlo jít o dvojici Modrých čarodějů – Alatara a Pallanda. Ve filmové trilogii Hobit se o nich zmínil i Gandalf, nejmenoval je však z prostého důvodu - filmové studio Warner Bros. nemohlo použít jejich jména, nevlastnilo totiž práva na Nedokonečené příběhy.

Tolkien se o dvojici příliš nerozepsal. Víme jen, že tito čarodějové v modrých kápích byli vysláni do Středozemě v Druhém věku, zhruba v době ukování Jednoho prstenu. Měli oslabit moc Saurona v jejích jižních a východní částech. Přestože jejich mise nakonec nebyla zcela úspěšná, byli zakladateli a udržovateli tajných kultů a tradic, které přetrvaly i po Sauronově pádu.

Tvůrcům seriálu by se dvě takto mocné, tajemné a dosud příliš nepopsané postavy na úrovni Gandalfa či Sarumana jistě hodily.

Co říkáte na teorii o dvou meteoritech a Modrých čarodějích?

Zdroj: Inverse

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný