17. května 2018 15:49

Konečně víme, o čem bude seriálový Pán prstenů

Velkolepý návrat do Středozemě dělá první příběhové krůčky.

200 milionů dolarů. Tolik stála práva na Pána prstenů, z nichž hodlá Amazon vytěžit epický fantasy seriál. Bude se v něm remakovat slavná trilogie? Zatím ne. Děj totiž začne dlouho před ní a (podobně jako u Hobita) dostaneme rozsáhlý prequel Války o Prsten.

Zatímco filmoví Hobiti pokryli mladšího Bilba, Gandalfa nebo Legolase, seriál se vydá jinou cestou. Představí nám totiž mladého Aragorna, který bude vychováván v Roklince a teprve ve dvaceti letech se dozví, že je dědicem gondorského trůnu.

Ukáže nám seriál tyhle rané události? Anebo začne až ve chvíli, kdy se Aragorn připojí k Hraničářům a začne válčit po boku Thengela Rohanského (otec Theodéna) a Ectheliona II. (otec Denethora)? Spíš počítejte s možností dvě, což automaticky znamená přítomnost Arwen. A časem nejspíš i návštěvy od Gandalfa, Legolase a dalších starých známých.

Ačkoliv zatím nepadlo ani slovo o obsazení, herci z filmové trilogie by se vrátit neměli. Viggo Mortensen si jen těžko může zahrát dvacetiletého Aragorna a míchat staré tváře s novými by bylo trochu podivné. Amazon každopádně jedná s Peterem Jacksonem, režisérem celovečerního Pána prstenů, zda by se na seriálu nechtěl nějak podílet. Jackson by rozhodně byl zásadním úlovkem, zatím se však oficiálně nic neděje.

Amazon má tudíž jen spoustu materiálu, který potřebuje zadaptovat – a to pochopitelně v nejbližších letech. Dvěstěmilionová investice se totiž musí nějak vrátit, přičemž se ještě mluví o tom, že má mít každá série rozpočet 150 milionů dolarů. Ať už tedy z Amazonu vypadne cokoliv, jedna věc je v podstatě jistá. Triky budou naprosto famózní!

Karel Ryška

šéfeditor FTV Prima, COOL & ZOOM

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný