5. září 2016 15:46

Nástupci Clarksona a spol.: Kdo jsou vlastně moderátoři nového Top Gearu?

Odkud se vzala nová autařská parta?

Úterní večer od 20.15 na COOLu patří tradičně Top Gearu – jenže tentokrát jdou veškeré zvyklosti stranou! Nová řada pořadu totiž po sáhodlouhé době vyměnila původní sestavu v čele s Jeremy Clarksonem a sáhla mimo jiné po Mattu „Joeym z Přátel“ LeBlancovi. Kdo jsou však ostatní nováčci Top Gearu?

Chris Evans

Hlavního moderátora nové řady jste si nejspíše už všimli. Veterán britského rádia začínal od píky, v roce 2000 se však vypracoval na jednoho z nejlépe placených britských moderátorů. Po Clarksonově odchodu se Evans stal novou tváří Top Gearu… jen aby vlivem zdrcující kritiky v červenci k poslednímu dílu sezony oznámil, že s pořadem také končí.

Matt LeBlanc

Rovněž Matt LeBlanc je poněkud nepřehlédnutelný, a to nejen pro své nápadné šediny. Někdejší hvězda sitcomu Přátelé následovala osud mnoha svých seriálových kolegů – po konci seriálu upadla v zapomnění. Jasně, Matt sice chvíli vodil obrazovkami ještě spin-off Joey, kvalita však šla rychle dolů. Matt je dalším nováčkem, jenž vyplnil mezeru po konci Clarksonova týmu. Uvidíme, jak dlouho mu to vydrží – v srpnu Matt nadhazoval, že si stále není jistý, jestli se vrátí do další řady.

Sabine Schmitz

Naproti tomu Sabine Schmitz můžou Clarksonovi fanoušci znát už z dřívějších časů. Závodnice se proslavila hlavně pro své závodění s taxi po trati v Norimberku – v pořadu Meet the Neighbours z roku 2002 ostatně ve voze svezla i jeho tehdejšího moderátora Jeremyho Clarksona. Občas se pak objevila i v samotném Top Gearu.

Chris Harris

Úplným nováčkem je naopak automobilový novinář Chris Harris, jenž se k týmu připojil v únoru 2016. Začínal jako testovací řidič pro automobilové časopisy, zkusil si však také plnohodnotné závodění. V roce 2015 si třeba otestoval svou výdrž na 24hodinové trati právě v Norimberku. V Top Gearu vlastně jenom pokračuje v tom, co předtím zahájil na YouTube ve vlastním pořadu Chris Harris On Cars.

Rory Reid

Z internetových vod pochází rovněž Rory Reid, jenž krom TV pořadů jako Gadget Geeks a Car Tech rovněž vytvářel YouTube kanál Fast, Furious and Funny. Chybí mu sice zkušenost závodníka, automobilové novinařině se však věnuje po 18 let a vyhrál i několik ocenění. Vzhledem ke zkušenostem z internetové sféry nepřekvapí, že krom Top Gearu rovněž uvádí internetovou odnož pořadu jménem Extra Gear.

Premiérové díly 23. řady Top Gearu můžete na COOLu najít každé úterý ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný