7. července 2016 14:05

Martin prozradil velké tajemství Jona Snowa už před 14 lety

Autor románů se trochu prokecnul...

NÁSLEDUJÍ SPOILERY Z FINÁLE 6. SÉRIE

Seriálová Hra o trůny konečně potvrdila dávnou domněnku, že Jon Snow není synem Neda Starka, nýbrž Lyanny Stark (Nedova sestra) a Rhaegara Targaryena (starší bratr Daenerys). Někteří fanoušci to tušili dlouhé roky, jiné to překvapilo minulé pondělí. George R. R. Martin o tomhle tajemství mluvil velmi opatrně, jednou ale přeci jen uklouznul.

Kdy a kde? V únoru 2002 v dotazníku, který Martin vyplnil pro fanoušky webu westeros.org. Autor Písně ledu a ohně v něm dostal otázku, kdo dal Daeneys, Tyrionovi a Jonovi jména, když jejich matky zemřely při porodu, a jeho odpověď zněla: "Dany nejspíš pojmenovala její matka, Tyriona jeho otec a Jona Ned."

Jistě, na první pohled nic překvapivého. Na ten druhý ale člověka praští do očí, proč Martin nenapsal, že má Dany jméno od matky a Tyrion a Ned od otce. Ledaže.. by Ned nebyl Jonův otec, což tenhle kus papíru potvrdil celých 14 let před seriálem.

Martin měl velkou kliku, že si téhle kulišárny nikdo nevšimnul. I když řada lidí Jonův původ víceméně prokoukla, jistí jsme si nebyli až do minulého týdne.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný