30. června 2016 12:00

POTVRZENO! Po 20 letech známe pravého otce Jona Snowa. Vyplnila se fandovská předpověď?

Co to znamená pro celý příběh?

Pozor, článek obsahuje spoilery z 10. dílu 6. série Hry o trůny!

Ano, v posledních dnech se hodně věnujeme Hře o trůny. Řešili jsme matku Jona Snowa, jeho pravé jméno a vzpomínali jsme na 30 nejvíc šokujících momentů celého seriálu. Kdo je na řadě? Jonův otec. Načtěte si tedy článek o nedělním zvratu (je v něm shrnutá nejzásadnější scéna z posledního dílu) a můžeme se vrhnout na nové informace o teorii R+L=J:

Fanoušci od roku 1996 (publikace prvního dílu Písně ledu a ohně) spekulují o tom, že je Jon Snow synem Rhaegara Targaryena a Lyanny Stark. Seriálová Hra o trůny v neděli potvrdila, že je synem Lyanny. A teď jsme konečně vběhli do cílové rovinky, HBO totiž vydalo infografiku, v níž odhalilo rodinné vztahy většiny postav. Má v ní Jon "přikresleného" otce? To si pište. A samozřejmě je to Rhaegar!

Z údajného levobočka Neda Starka se tak definitivně stává "píseň ledu a ohně" aneb potomek Starků ze severu a ohnivých Targaryenů. Jon Snow je centrální postavou knižní série a seriálu a Daenerys je mimochodem jeho teta (Rhaegar byl její starší bratr), což může vést k hodně zajímavým důsledkům.

Kdy se je dozvíme? Sedmá série Hry o trůny se začne natáčet už v červenci a premiéra se chystá na jaro 2017. Další novinky nás tedy nečekají zrovna brzy, rádi si na ně ale počkáme!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný