19. června 2019 13:18

Charlie Sheen míří na Prima COOL! Tady je 7 věcí, které potřebujete vědět o jeho Kurzu sebeovládání

Od července si budete moct premiérově užívat další sitcom s Charliem Sheenem.

Už 1. července se na COOLu premiérově rozjede seriálový Kurz sebeovládání. Charlie Sheen, matador sitcomu Dva a půl chlapa, se v něm představí v poněkud autobiografické roli chlápka, který je dost vznětlivý, ale rozhodne se to “řešit” a vydělává si jako terapeut. Seroš vycházející ze stejnojmenné filmové sandlerovky u nás zatím není tak populární jako Teorie velkého třesku nebo Dva a půl chlapa. Možná se to ale časem změní, tak se s ním pojďte pořádně seznámit.

07) Seriálový Kurz sebeovládání vychází z filmu z roku 2003, v němž si postavu Charlieho Sheena zahrál Jack Nicholson. Celkový děj je ale samozřejmě mnohem napumpovanější a odpovídá natáhnutému televiznímu formátu. Nelze tedy říct, že jde o jakýsi remake či prequel k filmu, spíše si obě dílka jen půjčují stejný výchozí bod.

06) První díl seriálu měl premiéru v létě 2012 na americkém kanálu FX, po první desetidílné řadě však kravaťáci z FX přišli s nečekaným nápadem – ihned objednali druhou řadu, která však místo deseti dílů obsahovala rovnou devadesát epizod! Kurz sebeovládání po ní v prosinci 2014 skončil, nemusíte se tedy obávat otevřeného finále.

05) Zápletka Kurzu sebeovládání se točí okolo Charlieho Goodsona, jenž vede terapii určenou ke zvládání vzteku často metodami, které jsou velmi atypické a zahrnují zásahy do osobního života pacientů. Vtip je v tom, že i on sám dochází na terapii určenou ke zvládání téhož – a aby to nebylo tak snadné, spí přitom se svou vlastní terapeutkou Kate.

04) Těžko popírat, že je Sheenova role do značné míry autobiografická, alespoň tedy z pohledu diváka. Sheen totiž do Kurzu sebeovládání naskočil po svém kontroverzním vyhazovu z Dva a půl chlapa, jenž v roce 2011 dost zahýbal seriálovým světem. Sheenova jančivá povaha se za tu dobu nezměnila, díky Kurzu sebeovládání ale zjistil, jak ji využít ke svému prospěchu!

03) Příkladem za všechny budiž kauza z roku 2013, kdy se Charlie Sheen objevil na place s tím, že odmítá dále hrát, dokud bude na place i Selma Blair (Kate). Blair totiž Sheena kritizovala za jeho “neprofesionální přístup”, pozdní příchody a celkově laxní přístup k herecké profesi. Producenti nakonec Selmu ze seriálu museli nechat odejít, načež se z její strany právem dočkali milionové žaloby. Tenhle Kurz sebeovládání si prostě psal zápletky sám!

02) Na COOLu se pomalu blížíme ke konci premiérových dílů Teorie velkého třesku, za velkou louží ostatně seriál už skončil! Kurz sebeovládání je tak do jisté míry náplastí za premiérové díly Teorie velkého třesku. Jasně, milovníkům geeků tolik naproti nejde, hlášek a podivných situací je v něm ale i přesto požehnaně!

01) Hned první díl Kurzu sebeovládání zlomil rekord v kategorii nejsledovanější epizody sitcomu na kabelové televizi. Zapnulo si ho skoro 6 milionů diváků, na což se (kabelová) konkurence vůbec nechytala. Kritici sitcomu bohužel nikdy nepřišli příliš na chuť. O divácích se to ale rozhodně říct nedá, třeba na ČSFD má totiž hodně slušných 72 %!

Kurz sebeovládání začíná na Prima COOL už 1. července ve 21.40 a poběží v podobný čas od pondělí do čtvrtka.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný