11. listopadu 2016 11:57

Kde se mají nacházet byty a další místa z Teorie velkého třesku?

Navštívit reálná místa z TBBT není zrovna jednoduché...

Pokud jste fanoušci Teorie velkého třesku a vyrazíte někdy do Kalifornie, mohli byste dostat chuť navštívit místa, kde se seriál natáčí. Vzhledem ke studiovému charakteru vzniku sitcomu to budete však mít výjimečně těžké. Podívali jsme se totiž na to, jak v reálu vypadají čtyři hlavní lokace Teorie velkého třesku, a máme pro vás sadu špatných zpráv.

Začneme tím, kde kluci bydlí. Jak víme ze seriálu, jejich bytovka je umístěna na 2311 North Los Robles Avenue, Pasadena v Californii. Pokud jim však budete chtít poslat dopis, spláčete nad výdělkem – lokace je bohužel kompletně fiktivní. Chuck Lorre, tvůrce seriálu, potvrdil, že výhledy ven z okna a další záběry mimo stěny pokoje jsou brané z různých míst po Pasadeně, jak to filmařům vyhovovalo.

Fanouškům však taková odpověď nestačila – jeden ze záběrů na konci 5. řady totiž ukázal půdorys oblasti při pohledu z nebe (šlo o scénu, kdy naše parta mává Howardovi letícímu do vesmíru). Existuje celá složitá rovnice výpočtu skutečné lokace – nejvíce podle fota vychází oblast 215 S Madison Avenue v Pasadeně, kde je umístěn třípatrový obytný dům. Ten je však zase na míle vzdálený jiným referenčním bodům. I tak je to ale zdaleka nejblíž reálnému umístění bytu.

O mnoho lepší to není ani s Cheesecake Factory. Ačkoliv totiž v Pasadeně existuje stejnojmenný podnik, jeho vybavení včetně uniforem je zcela odlišné od vzhledu v seriálu. Mimo jiné tu najdeme třeba mnohem upjatější a honosnější vzhled restaurace.

Oproti tomu v případě obchodu s komiksy známe oficiální lokaci – má se nacházet na ulici E. Green Street poblíž Caltechu samotného. Obchod sám je však samozřejmě zřejmě fiktivní, takže ačkoliv se po dané ulici můžete klidně projít, identický podnik najdete jen stěží.

Nejrealističtější lokací je tak nakonec poněkud nepřekvapivě samotný Caltech neboli Kaliforniský technologický institut, kde hrdinové Teorie velkého třesku pracují. Ačkoliv prakticky žádná z jeho seriálových lokací neodpovídá skutečnosti, soukromá univerzita samozřejmě existuje a lze ji snadno navštívit. I když tam nepotkáte Sheldona samotného, dost možná objevíte spoustu jiných podivných chytrolínů.

To nejbližší, k čemu se tak můžete přiblížit, jsou samotné kulisy na natáčení – to probíhá v Burbanku v Kalifornii na place vlastněném Warner Bros. Studios. Jde doslova o historické místo – budova byla postavena již v roce 1925. Přesto mnozí fanoušci návštěvu placu nedoporučují.

I když se totiž Teorie velkého třesku natáčí před živým publikem, jakmile spatříte "jak párek vzniká", podstatná část kouzla seriálu je fuč. Kolem všech kulis jsou tuny světel a mikrofonů, schody na chodbě končí překvapivě brzy... vše má prostě příchuť matrixovského prohlédnutí skrz něžné kouzlo iluze.

Ač to jde proti vědeckému duchu seriálu, některé věci je zkrátka lepší pro své vlastní dobro neznat. Teorie velkého třesku vás tak nejvíc dostane na obrazovce, kam ji Prima COOL dodává od pondělí do čtvrtka ve 21.20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný