24. prosince 2018 10:09

Jak dlouho by ještě měli pokračovat Vikingové?

Konec se blíží…

Se smrtí Ragnara ve Vikinzích vyvstala otázka, jak dlouho může seriál zůstat ve vysílání bez jedné ze svých nejzásadnějších postav. Ačkoliv další zdejší tváře pokračují v jeho odkazu, žádný seriál není nesmrtelný. Co si o potenciálním finále Vikingů myslí jejich tvůrce, historická data a čísla sledovanosti?

Ragnar, Lagertha nebo Ivar jsou víceméně historické postavy - stejně tak se odehrály (v nějaké podobě) i zásadní události seriálu. Vyplenění Lindisfarne v roce 793 n.l. jsme ve Vikinzích měli hned v druhém díle. Touto událostí také věk Vikingů začíná i v historických záznamech. Ale co jeho konec?

Tvůrce Vikingů Michael Hirst se nechal pro Express.co.uk slyšet, jak to s uzavřením seriálu vidí on - a jak se mají spekulace nad tím, zdali by měli seriáloví Vikingové skončit stejně jako historický Věk Vikingů.

Hirst v první řadě sdělil, že je seriál momentálně "příliš hluboko" v dramatických machinacích, než aby jej mohl šmahem zakončit. "Mám své nápady (na konec seriálu). V tuhle chvíli jsme ale příliš hluboko v ději. Napsal jsem 81 epizod a pořád jedeme dál."

Dají-li tedy producenti, Vikingové poběží minimálně do 6. řady. Momentálně se historicky vzato seriál nachází circa v 10. století, na jistou kompresi dějin tedy už dávno došlo. Nejčastěji se za konec Věku vikingů počítá dobytí Anglie Normany (tedy potomky Vikingů, kteří se usídlili v Normandii, viz Rollo) v roce 1066.

Hirst plánuje stále pokračovat, ukazujíc expanzi Ragnarovych synů po světě. Na rok 1066 by tedy mohlo dojít někdy v 6. či 7. řadě. Sledovanost Vikingů však v Americe pomaličku klesá a Ragnarova smrt tomuto trendu moc nepomohla. Meziročně podle aktuálních dat sleduje 5. řadu zhruba o čtvrtinu méně diváků než 4. řadu. Kanál History sice již schválil 6. řadu, je však otázkou, zdali se bude mít i k odmávnutí dalšího pokračování.

Ve věku on-line televize jsou však Vikingové stále populární komoditou - není tak vyloučeno, že by si mohli vydělat v nějakém jiném formátu. Ačkoliv momentálně vypadá jako nepravděpodobnější zakončení někdy na konci 6. či snad 7. řady, potenciálně by nic nemuselo bránit ještě o něco delšímu životu.

Jisté je, že pokud seriál na počátku éry Vikingů započal, měl by na jejím konci také skončit. Jak to však Hirst včlení do příběhů, a zdali se dočkáme vícera padlých postav (a často slibovaného vikingského objevení Ameriky), to v tomto okamžiku ví jen on a Odin!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný