3. srpna 2022 17:00

Hvězdná brána: Atlantida měla mít jiný konec. O čem byla chystaná 6. série?

Finále seriálové Atlantidy mělo původně jiné směřování, v němž nechyběl jeden starý známý nepřítel.

Seriál Hvězdná brána: Atlantida v roce 2009 trochu nečekaně skončil 5. sérií – a spousta fanoušků nad tím dodnes kroutí hlavou. Scenárista a výkonný producent seriálu Joseph Mallozzi teď ale magazínu GateWorld prozradil, jak měla vypadat navazující 6. série..., která se málem proměnila alespoň v závěrečný film.

Jak si možná pamatujete, Atlantida vyvrcholila stým dílem s názvem Nepřítel před branami, v němž nechyběla ani Samantha Carter (Amanda Tapping). Wraithové v závěru seriálu ohrožují Zemi a na pomoc musí přiletět samotná Atlantida, která se však během tuhého a vítězného boje neudrží na orbitě a padá na povrch. Carsonu Beckettovi (Paul McGillion) se nakonec podaří město umanévrovat, skrýt a bezpečně přistát na hladině oceánu u břehů San Francisca. Tým hrdinů si tak může užít triumfální výhled na most Golden Gate.

Jenže seriál měl pokračovat šestou sérií. „Atlantida by se vydala zpátky do galaxie Pegasus, ale na cestě by ji potkaly problémy s pohonem. Posádka by zachytila neznámý zdroj energie a odvislý příběh by se pak odehrával ve stylu, který jsme nakonec viděli v seriálu Hvězdná brána: Hluboký vesmír – konkrétně v jeho druhé sérii a epizodách 17 a 18 s názvem Společný důvod a Epilog, v němž hrdinové potkali své potomky z budoucnosti,“ vysvětlil Mallozzi.

Chystaná 6. série nakonec byla zrušena, plánovaný příběh ale byl málem přepsán do podoby televizního filmu Stargate: Extinction (Hvězdná brána: Vyhlazení). Cesta zpět do galaxie Pegasus, které se zvrhla v cestu časem, měla přinést taky nebezpečnější verzi wraithského padoucha Todda (z budoucnosti), který se samozřejmě postaral o pořádnou paseku.

Film měl podobně jako jeho předchůdci (s SG-1) Hvězdná brána: Návrat a Hvězdná brána: Archa pravdy putovat rovnou na DVD – jenže trh s DVD mezitím zaznamenal výrazný pokles prodejů a éra streamování byla ještě v nedohlednu. Vyhlazení proto bylo zrušeno a některé nápady se použity ve zmíněném seriálu Hluboký vesmír.

Zdroj: GateWorld

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný