2. května 2016 12:14

HRA O TRŮNY: Jaký bude další osud Jona Snowa? Jeho budoucnost vypadá značně znepokojivě

Spoilery, spoilery, všude samé spoilery!

Ve finále druhého dílu šesté sezóny se konečně stalo to, na co všichni tak nějak čekali a v co doufali. Jon Sníh otevřel oči a zalapal po dechu. Už bylo na čase, protože i jeho sněhově zmražené tělo by se začalo brzy kazit…

Pokud slavíte velkolepý Sněhův návrat, pak brzděte. Stačí si poslechnout slova autora předlohy Georga R. R. Martina: „Postavy, které se vrátí z říše mrtvých, už nejsou tak úplně samy sebou. V některých ohledech to jsou vlastně jiní lidé. Jejich tělo se možná hýbe, ale část jejich duše se proměnila, o něco přišla.“ Jaký tedy může být Jonův osud:

Jeho procitnutí nemusí být definitivní. Jestli si vzpomínáte, tak ve třetí sezóně se Berik Dondarion vrátil mezi živé až na šestý pokus.

Jon Sníh nemusí být sám sebou. Právě oživený Berik mluvil o tom, že pokaždé, když obživl, cítil, jak o něco přichází. Sníh může přijít hlavně o city, protože čím později jsou postavy oživeny, a čím déle leží studené, tím chladněji se chovají po oživení. Důkazem je i Lady Stoneheart.

Sníh zřejmě přijde o vzpomínky. Jeho paměť, obzvlášť ta dlouhodobá, může být poznamenaná. Důkaz nám opět podávají zkušenosti Berika. Jon nakonec opravdu nemusí nic vědět.

Jeho tělo zůstane poznamanené. Jeho rány se pravděpodobně nikdy nezacelí a změní se i jeho fyziologie. Třeba Berik podle knih po svém oživení přišel o chuť k jídlu a nemohl usnout.

Promluví ještě Jon Sníh? Nejšílenejší teorie mluví dokonce o tom, že Sníh bude nadobro němý. Vidíme to u oživené formy Sera Řehoře Clegana a taky Lady Stoneheart toho moc nenamluví. Ale ta byla pořezaná na krku.

Sníh bude vyloučen z Noční hlídky, protože při slibu pravil, že jí bude sloužit, dokud nezemře. A smrt je prostě smrt.

Pokud opravdu opustí hlídku, vrátí se ke Starkům? Anebo povede Sever?

Naplní nakonec Jon Sníh proroctví a bude skutečně oním Azor Ahai, neboli Princem, který byl přislíben? Kdo ví. Každopádně se ukázalo, že je pro příběh natolik důležitý, že ho v ani tak krutém seriálu nemůžou zčistajasna zamordovat.

Jaký osud mu prorokujete vy?

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný