15. července 2017 13:46

Exkluzivní rozhovor s Mayim Bialik aka Amy z Teorie velkého třesku

Chcete se dozvědět, kdo z obsazení je nejzábavnější a proč má seriál takový úspěch? Čtěte dál!

Jak byste vysvětlila úspěch TBBT?

Ukazujeme skupinu lidí, která není oblíbená ani super atraktivní. Jsme seriál o tom, jak žije ta druhá zbývající část populace. A věřím, že právě s touto skupinou se dokáže identifikovat mnoho lidí a seriál je jim proto blízký. Plus máme úžasné autory, kteří dokázali stvořit postavy, se kterými si lidé buď ztotožní, nebo jim jsou minimálně hodně blízcí.

Umíte si představit, že tento seriál někdy skončí? Co budete dělat, až to nastane?

Nemám tušení. Máme smlouvu na další dva roky. Pak plánuji trávit více času se svými dětmi, psát a dělat youtube videa.

V reálném životě jste neurovědec a v TBBT hrajete postavu se stejnou profesí. Mluvíte scenáristům do dialogů, pokud tam mají např. nepřesnosti?

Oni tam nepřesnosti a chyby nemají. Celý tým autorů jsou velmi chytří lidé, a když nevědí, či si nejsou jistí, umějí si informace zjistit sami, třeba vygooglovat. Občas mám návrhy a připomínky okolo laboratorních věcí, ale máme na place také konzultanta přes fyziku, DR. Davida Salzberga z UCLA z katedry fyziky, a ten toho ví také opravdu hodně.

Když se bavíme o TBBT, pokud by seriál měl skončit právě teď, jak byste si přála, aby skončila vaše postava?

Wow, vůbec nevím. Mohla bych třeba utéct na Bali se Sheldonem?!

Jak jste se stala vegankou?

Když mi bylo 19, přestala jsem jíst maso poté, co jsem ho celý život nechtěla jíst, protože zvířata miluju! Vynechala jsem mléčné výrobky, poté, co mi doktor navrhl, že by to pomohlo mým opakovaným zánětům nosních dutin – od té doby jsem neměla jediný zánět. A důvod vynechání vajec a všeho, kde se vejce nacházejí, bylo přečtení knihy Eating Animals od Jonathana Safrana Foera, když jsem porodila svého druhého syna. Už 9 let jsem kompletně veganka a díky tomu jsem šťastnější a zdravější.

Donald Trump na téma environmentalistiky řekl, že globální oteplování je hoax. Co na to jako vědkyně říkáte?

Nemá vůbec tušení, o čem mluví. Se vším respektem. Ehm.

Který z vašich kolegů z TBBT je nejzábavnější a je s ním při natáčení největší legrace?

Mne osobně nejvíce rozesmívá Simon Helberg. Dělá neuvěřitelné „ksichty“ a neustále mne odbourává. Ráda říkám, že jsem jeho největší fanynka.

Jací jsou vaši kolegové z TBBT v reálném životě?

Jim není jako Sheldon, ale je velmi disciplinovaný, soustředěný a chytrý. Kaley vždy dokáže neskutečně rozesmát. Je to obrovský profík a člověk, ke kterému chodím pro rady ohledně toho, co právě teď frčí, protože ona cool královna. S Johnnym se znám od 13 let a zažili jsme toho už opravdu hodně. Simon je největší bavič a je velmi talentovaný muzikant a imitátor. Kunal je nesmírně milý a láskyplný a Melissa je osoba, ke které bych se nejraději přestěhovala hned po té, co seriál skončí. Kevin Sussman je studnice moudrosti a zábavy kdykoliv s ním točím.

MAYIM BIALIK JE V SOUČASNÉ DOBĚ TVÁŘÍ KAMPANĚ PROTI PLASTOVÝM LAHVÍM

Proč jste se rozhodla být součástí této kampaně na Sodastream?

Sodastream mě oslovil, že chtějí natočit reklamu z muzejního prostředí. A to se mi hned zalíbilo! Protože já jsem typický geek a v muzeích jsem jako doma. Sodastream znám již dlouho od mé izraelské části rodiny i přátel a hlavně - vyrostla na sodovkách, které nám pravidelně přiváželi ve velkých bednách, takže Sodastream je pro mne geniální věc! Dokonce jsem jeden před několika lety pořídila mému exmanželovi jako dárek ke Dni otců. Co se týče scénáře reklamy, nápad byl vytvořit fiktivní druh lidí, který vyhynul kvůli svému zvyku používat plastové lahve na jedno použití. Jako lidé jsem se ve vývoji posunuli opravdu hodně, ale ačkoliv víme, že plastové láhve znečišťují životní prostředí a zabíjejí mořský život, přesto je stále ve velkém používáme. Plastové lahve na jedno použití jsou věcí minulosti a patří do muzea.

Podle čeho si vybíráte spolupráce a projekty, kterým propůjčíte svou tvář?

Nedělám spoustu reklam, ale tento projekt – Sodastream – nevnímám ani jako reklamu. Je to prohlášení o životním prostředí. Obecně dělám jen věci, kterým opravdu věřím.

BONUSOVÁ OTÁZKA SE SPOILERY Z 10. SÉRIE. NEČTĚTE JI, POKUD JSTE VIDĚLI JEN 9. SÉRII!

Jednou z věcí, jíž chce každý fanoušek TBBT chce vědět o 11. sezóně, je, zde Amy řekne ANO Sheldonovi. Podle vašeho názoru, co si myslíte, jak daleko by měl vztah Amy a Sheldona postoupit? Jinými slovy, řekla byste raději ANO nebo NE, pokud byste měla tu šanci?

Spadla mi brada, když jsem o tom poprvé četla a reakce od fanoušků byla stejná. Neměla jsem vůbec potuchy o tom, že by se něco takového ve scénáři chystalo. Fakt žádné! Takže jestli chcete, abych vám teď řekla, co se stane na začátku 11. sezony, tak nemůžu. Protože to nevím! Můžete si tipnout stejně jako já. Jasně, že jsem nad tím přemýšlela a mám jako člověk i jako spisovatelka nějaké nápady a mám dokonce i několik cest, jak z tohoto ven. Ale to není moje práce. Moje práce je během léta čekat na to, jak se naši autoři rozhodnou.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný