6. září 2018 14:17

Děsivé zářijové pátky na Prima COOL: Oldboy vs. drsná Mařenka

I pátek umí vyděsit!

Podzim je na spadnutí a spolu s ním se na Prima COOL blíží další porce pátečních děsivých filmů po desáté. Tentokrát nás překvapivě čekají spíše bijáky ukotvené v realitě (a sem tam... žánrově úplně mimo). Tím spíše jsou však strašidelné jako realita sama!

Probudím se zase včera

Na COOLu poběží: v pátek 7. září ve 22.15

Z kraje září si dáme snímek, s jehož názvem po prázdninách asi nelze nesoucítit! Probudím se zase včera má navíc tak odpočinkovou premisu, že jde o ideální snímek pro první školní týden – jeho ústřední náctiletý hrdina se totiž v duchu Prciček už už chystá na první koitus, když v tom je proklet! V této fázi zápletka protíná Na Hromnice, o den více, protože hrdinovým trestem budiž to, že se po každém vyvrcholení vrátí na počátek daného dne. A jelikož jde o hormony nabitého panice, o návraty tu vážně nebudou nouze! Ujetá zápletka oscilující mezi teenagerskou komedií, sci-fi/fantasy hororem a péčkem začíná první zářijový pátek po desáté!

Gang v útoku

Na COOLu poběží: v pátek 14. září ve 23.05

Týden na to si dáme jeden "akční doják" s Dwaynem "Rockem" Johnsonem v hlavní roli! Název filmu by mohl vzbuzovat dojem, že si tu Rock bude vyřizovat pouliční účty – opak je však pravdou! Jako sociální kurátor tu totiž dohlíží na partu mladistvých delikventů, kteří rostou pro oprátku. V příběhu podle skutečných událostí se Rock rozhodne přetnout nekonečný cyklus návratu do pasťáků a ze svých svěřenců sestaví... rugbyový tým! Inspirativní story o tom, kterak parta kriminálníků nakonec našla sebe sama i vykoupení, je možná nemálo předvídatelný, zvláště v září je však třeba si zvednout náladu jakýmikoliv způsoby!

Oldboy

Na COOLu poběží: v pátek 21. září ve 23.10

Také Oldboy se obejde bez nadpřirozena – americká verze původně korejského filmu totiž začíná tím, že je hlavní hrdina unesen! Už to je děsivější než tucet Drákulů, tím spíše, že hlavní frajer s tváří Joshe Brolina (Thanos z Avengers) vůbec nemá tušení, kdo a proč ho drží. Puštěná televize, která mu první den sdělila, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, je pak poslední třešničkou na dortu. Příběh Oldboye však touhle premisou teprve začíná – ta pravá zápletka se totiž rozjíždí až po 20 letech (!) věznění, kdy je Brolinův nešťastník propuštěn za stejně záhadných důvodů, jako byl původně unesen. Psychoteror Oldboye tím nicméně teprve začíná...

Mařenka, přemožitelka čarodějnic

Na COOLu poběží: v pátek 28. září ve 22.15

Zářijový finiš se pak ponese v duchu podzimních chmur – kdy jindy si proto dát jednu čarodějnickou záležitost! Podobně jako v Jeníčkovi a Mařence: Lovcích čarodějnic, také v Mařence, přemožitelce čarodějnic sledujeme dospělé verze někdejších dětských figur. V hlavní roli se navíc představí Shannen Doherty (Beverly Hills 90210 a, ehm, Čarodějky) a Paul McGillion (Stargate Atlantis), kteří tu jako duo Jeníček a Mařenka páchají se zlými čarodějnicemi nej(h)různější buffyoviny!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný