6. listopadu 2016 20:23

Další Rambo a Conan: 5 našich vysněných filmů s akčními legendami

Street Fighter: Poslední boj - upoutávka

Kde to sakra vázne?

Ačkoliv tenhle týden dáváme Street Fightera z roku 1994, většina našich čtvrtečních cooltovních movies nepokrytě čerpá z filmové éry 80. let. Nikdo však nemládne, ještě než tak v průběhu dekád dojde na nevyhnutelné, měli by její stárnoucí aktéři natočit několik stylových zakončení své kariéry. Máme pro ně několik tipů, čím začít.

Total Recall 2

Jasně, Total Recall je tím vzácným příkladem filmu, kde by jakékoliv další vysvětlovačky zavraždily nejasnou pointu konce jedničky. Možná, že kdyby však sequel dostal do rukou schopný rejža, jenž by dokázal nejednoznačnost zachovat, vše by mohlo klapnout. Koneckonců, sci-fi záběrů Marsu není nikdy dost a Arnie by si možná chtěl zahrát v pseudouměleckém bijáku o tom, kterak zestárl jako hrdina rudé planety, ale možná si to taky všechno vymyslel. Totální Recall 2 by navíc zcela jistě překonal pár let starý remake jedničky.

Tango a Cash 2

Tenhle film vlastně Sly už natočil – jmenuje se Postradatelní a Stallone v něm koncept týmovky rozvedl ad absurdum. Jenže Tango a Cash byli fajn právě proto, že v něm byli Tango a Cash – dva totálně odlišní superpoldové, nikoliv parta upocených žoldáků létajícím po světě hydroplánem. A sledovat je na stará kolena by při dobré režii emulující styl 80. let byla nejspíše čirá radost. Nebudeme však lhát, spíše než o Slye nám tu jde o další comeback Kurta Russella!

Rambo 5

Kdybyste se nás zeptali před rokem, asi bychom Ramba 5 do seznamu vysněných filmů nezařadili. Pořád totiž kolovaly éterem předpoklady, že film chce Stallone ještě natočit. Od letošního ledna však platí, že je se vším ámen – šedesátník Stallone už se na tuhle roli prostě necítí. Internet nám naše zlomené srdce naštěstí zalepil celou řadou nápadů od názvu (MUSEL by znít "Poslední krev") až po premisu o tom, kterak Rambo vyráží na lov ISIS.

Demolition Man 2

Naproti tomu dvojku Demolition Mana by si Sly ještě střihnout mohl. Koneckonců, tenhle film klapal hlavně kvůli vtipu a kontrastu "drsný dinosaurus v dokonalém světě" než pro akční scény. Stačilo by vymyslet důvod, proč by story měla dále pokračovat – třeba návštěvu jiné části světa, než bylo někdejší Los Angeles – a dát dohromady Sandru Bullock, popřípadě přihodit nějakého mlaďocha, a může se začít točit!

Barbar Conan 3

Barbar Conan byl film, který Arnolda prodal světu (pokud nebudeme počítat Herkula v New Yorku, což nebudeme). Na plnohodnotné pokračování, slíbené v závěrečných titulcích již v roce 1982, však nikdy nedošlo. Dostalo se nám sice dvojky, ta však byla béčkovou kravinkou nepopisující přerod Conana do krále. Cokoliv z výše zmíněných hypotetických pokračování bychom však vyměnili, kdyby Arnie nyní, když na to má navíc věk i politickou minulost, natočil skutečné, epické, dechberoucí fantasy završující Conanův příběh. A prosím pěkně: v heroicky němém stylu prvního Conana! Pokud je nějaký film, kterým by měl začít herecký důchod akční legendy, a pokud je nějaké pokračování, jež by zacyklilo někdejší start Arnieho kariéry, pak je to jedině Conan 3!

Street Fighter: Poslední boj začíná ve čtvrtek ve 22.20 na Primě COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný