5. září 2018 17:57

Cooltovní zářijové čtvrtky na Prima COOL: Barbara Conana čeká Rudé horko

Od Total Recall po Conana, Arnold je prostě borec!

První podzimní měsíc si tentokrát rozjasníme čtyřmi peckami schwarzeneggerovského ražení!

Rudé horko

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 6. září ve 22.20

Jako první si v září připomeneme letní vedra – ve filmu Rudé horko se totiž Arnold zapotí v roli sovětského superpoldy Ivana Danka, který se musí na misi v Americe spolčit s místním typicky ukecaným policajtem! Rudé horko je klasická buddy komedie v duchu Smrtonosné zbraně, v níž se nesourodé duo potýká se společným případem, aby je na konci čekalo sbratření. Americký snímek navíc drží prim v tom, že se jeho část poprvé během studené války natáčela i v Moskvě. A to je už pořádný historický relikt!

Total Recall

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 13. září ve 22.20

Týden na to Arnie ztratí hlavu v kultovní scifárně Total Recall. Je to jenom sen umírajícího muže, anebo skutečné kosmické dobrodružství spícího agenta, který se v boji za správnou věc přidá k povstalcům? O tom nechť si rozhodnete sami! Režisér Verhoeven při natáčení pracoval s tím, že celý film je fakticky jenom halucinace – Arnie však naopak tvrdí, že příběh o vesmírném agentovi, který se dopraví až na Mars, natáčel jako tvrdou realitu...

Barbar Conan

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 20. září ve 22.20

První Barbar Conan byl filmem, který Arnieho kariéru doslova udělal! Filmaři totiž v tomto bijáku kreativně obešli Arnieho slabosti v podobě hutného přízvuku a problémů s hereckým přednesem, když jej skoro vůbec nenechali mluvit, a naopak jej nechali ukazovat svou božskou muskulaturu. Výsledkem je dobrodružství, které dodnes platí za jednu z nejlepších fantasy filmové historie, a které dalo vzniknout celým legiím napodobitelů!

Ničitel Conan

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 27. září ve 22.20

Conanova i Arnieho sága pak skončí o týden později v pokračování Ničitel Conan. Snímek sice zahodil niternou atmosféru prvního dílu, ale za to ji doplnil o zábavnější zápletku jako vystřiženou z průměrného sezení u Dračího doupěte. Ničitel Conan je daleko blíže tomu, kterak žánr fantasy ve filmu vypadal do roku 2001 a premiéry Pána prstenů, jenom je škoda, že se jeho pokračování nejspíš už nikdy nedočkáme. Dlouhé roky se šuškalo, že jsou přípravy na třetí díl už už na spadnutí, nakonec se však žádné z nich nepodařilo proměnit. Nechť vám ani tento černý mráček nezkazí potěšení ze zářijových čtvrtků, které jsou nabušené stejně jako fazóna samotného Arnolda!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný