31. července 2019 15:00

Cooltovní srpnové čtvrtky na Prima COOL: Leon vs. Robocop

Letní filmy žhavé jako střelný prach!

Čtvrtky budou v srpnu patřit legendární trilogii Robocop, jen závěru aby kyberpoldu v závěru měsíce vyšachovali Jackie Chan a Bessonův Leon.

Robocop

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 1. srpna ve 22.55

Druhý nejlepší film měsíce si dáme hned na úvod srpna. Je jím kultovní Robocop Paula Verhoevena, jenž patří mezi přední akční bijáky osmdesátých let. Spolu s tím však má Robocop i pár mozkových buněk navíc - celý biják je totiž zároveň satirou, která si utahuje (nejen) ze svého zvoleného žánru. Vychutnejte si tedy původního Robocopa už jen kvůli tomu, že je nyní v přípravě jeho nové pokračování!

Robocop 2

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 8. srpna ve 22.55

Ve dvojce se o týden později budeme muset obejít již bez Verhoevena - ale stále je tu Peter Weller v hlavní roli a biják stále umně rozkresluje retrofuturisticky rozpadlý Detroit způsobem, na který je radost pohledět. Hlavní zápletkou je tentokrát stávka policie proti svým vlastníkům z korporace OCP, která dorazí zrovna v době řádění nové superdrogy Nuke. Robocop bude muset dopadnout gangsterského superbosse, který využívá obou šlamastik ke svému prospěchu - jenže OCP s ním má docela jiné plány...

Robocop 3

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 15. srpna ve 22.55

Původní trilogie Robocop se uzavře v polovině srpna kontroverzním třetím dílem. Tentokrát se totiž už nevrací ani Peter Weller, Robocop tak dostává "novou" tvář a ztrácí i část svého rozpočtu. Na druhou stranu, trojka zajímavým způsobem finišuje story o boji s korporací OCP i boj za osud Detroitu jako takový. Vzhledem k tomu, že se nyní blíží nové pokračování původního Robocopa, které bude jeho někdejší sequely ignorovat, je trojka zajímavým nahlédnutím do alternativního světa a toho, jak se "také dalo navázat".

Agent z Hongkongu

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 22. srpna ve 22.55

Týden na to si hodíme něco odlehčenějšího - Jackie Chan totiž v Agentovi z Hong Kongu zjistí, že jeho dlouho ztracení rodiče byli tajnými agenty a i v jeho prodavačské krvi ve skutečnosti koluje krev, za kterou by se nestyděl ani 007. Vydá se proto z východní Asie na dobrodružství až do vzdáleného exotického... Turecka, aby zastavil tamní obchod s drogami.

Leon

Na COOLu poběží: ve čtvrtek 29. srpna ve 22.55

To nejlepší si však dáme na konec léta. Kultovní Leon režiséra Luca Bessona s Jeanem Renem a Natalií Portman je jedním z nejlepších filmů 90. let - a jedním z nejlepších bijáků s tematikou nájemných vrahů vůbec. Jde navíc o unikátní sondu do světa antihrdinů a zároveň nečekaně evropsky natočený film odehrávající se v USA. Prostě pochoutka vedle pochoutky, jak se sluší a patří na oslavu konce prázdnin!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný