2. dubna 2020 18:00

Cooltovní dubnové čtvrtky na Prima COOL: Námořní pěchota vs. Delta Force

Nabízíme potěchu všem milovníkům akčních béček! A přihazujeme Suburru!

V dubnu začneme s akční potěchou hned po našich 11. narozeninách a... dojdeme až k Chucku Norrisovi!

Námořní pěchota

Na COOLu poběží: 2. dubna ve 22.15

Už 2. dubna picneme na obrazovky Námořní pěchotu. Charlie Sheen se v ní představí jako mladý důstojník Navy SEALs, jehož jednotka musí zastavit teroristický plán na krádež střel Stinger. Výsledkem je solidní, leč pozapomenutá vojenská akce, v níž se objeví i veteráni Vetřelců Michael Biehn a Bill Paxton. Snímek natočený ve vlně vojenských reklam v duchu Top Gunu má dnes navíc dvojí hodnotu – jen o rok později totiž Sheen natočil Žhavé výstřely, v nichž si zjevně utahuje i z Námořní pěchoty!

Krvavé předměstí

Na COOLu poběží: 9. dubna ve 22.25

Objektivně nejlepším filmem měsíce je ale ještě méně známá italská Suburra alias Krvavé předměstí. Drsná gangsterka o tom, jak se mafiánský souboj o výstavbu kasina na předměstí změní v tragédii na hned několika úrovních, v sobě spojuje žánrové kvality i hlubší zamyšlení. Italové zkrátka příběhy o mafii vždycky uměli – a s nadpozemským soundtrackem od M83 je Krvavé předměstí vyloženě nadčasovým klenotem!

Delta Force

Na COOLu poběží: 16. dubna ve 22.25

Aby nebylo těch kvalit příliš mnoho, o týden později na popcornové vlně dorazí Chuck Norris v jedničce Delta Force. Bojovat bude o unesené letadlo, které trčí na ranveji v nebezpečném státě – to byla svého času panečku povědomá zápletka tomu, co diváci viděli v televizi a novinách! Ale aby se lidé nemuseli cítit u Delta Force příliš deprimovaně, Chuck vytáhl motocykl s bazukami a pořádně teroristům zatopil pod kotlem. Tak, jako zatopí i třetí dubnový čtvrtek!

Delta Force 2: Kolumbijská spojka

Na COOLu poběží: 24. dubna ve 22.25

Fundamentalistům však nakládačka nebude stačit, a tak se další čtvrtek rozhodnou vrátit úder. Tentokrát jim bude šéfovat úplně mešuge boss kolumbijské narkomafie Ramon Coto, který díky svým konexím a doláčům uniká kolumbijskému zákonu. Místní složky budou samozřejmě muset do akce povolat Chucka, který však v nových podmínkách nečekaně narazí. Coto je totiž sice lapen, úřady ho však propouštějí na kauci a mafián se začíná brutálně mstít. Kdo zná Narcos, ten dobře ví, že tohle bude jinačí výzva!

Žoldnéř

Na COOLu poběží: 31. dubna ve 22.25

Druhý jarní měsíc pak zakončíme s Jasonem Stathamem v jeho menší gangsterce Žoldnéř z roku 2013. Náš plešatý elegán tentokrát hraje znaveného veterána, který začne pro mafii vykonávat objektivně špinavou práci, ale činí tak zároveň ve snaze svými výdělky pomáhat chuďasům ve svém okolí. Moderní variace na "bohatým bral, žebrákům dával" však bude mít tragický konec poté, co se Jason dá dohromady – s kým jiným než se sexy jeptiškou!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný