5. září 2016 15:53

Charlie Sheen a spol.: 7 filmových hvězd, které se úspěšně přesunuly do televize

Seriály už nejsou jenom smetištěm slavných.

Doktorku Scottovou čekají v nejnovějším díle Poslední lodi zásadní dopady jejího minulého rozhodnutí – a to znamená i novou příležitost zazářit pro její představitelku Rhonu Mitru. Kdysi solidní filmová hvězdička (Soudný den) a tvář Lary Croft už pěkně dlouho dobu preferuje televizní svět – krom Poslední lodi se objevila i v posledním spin-offu Hvězdné brány. Než Poslední loď ve středu ve 20.15 odrazí od břehů, poznejte seznam největších filmových jmen, které stříbrné plátno úspěšně vyměnily za televizi.

Matthew McConaughey

Jedním z největších velikánů, který v posledních letech přeskočil do televize a pak zase zpátky, není nikdo menší než Matthew McConaughey. První řada Temného případu byla doslova Matthewovým comebackem, jenž výrazně napomohl jeho obsazení do Interstellaru nebo Vlka z Wall Street.

Viola Davis

Oproti tomu Viola Davis možná nikdy nebyla hvězdou první třídy, Hollywood by však bez ní byl podstatně chudší. Viola se obvykle objevila spíše v podpůrných, leč náročných rolí. Znát ji můžete z Traffic – nadvlády gangů, Enderovy hry, Disturbie či letošního Sebevražedného oddílu. V posledních letech se však stala hvězdou právnického seriálu Vražedná práva (How to Get Away with Murder) a fanoušci se o ní hnedle začali zajímat mnohem víc!

Kevin Spacey

Velikánem, jemuž televize vlila krev do žil, je i Kevin Spacey. Jasně, Kevin válcoval filmový svět od poloviny 90. let až někdy do přelomu tisíciletí. Od té doby mu však už štěstěna tolik nepřála. To zlomil příchod Domu z karet (House of Cards), kde Spacey nakopává zadky americké administrativě jako všeho schopný politik. Rázem se vrátil do světel reflektorů a na letošní rok má krom nové řady naplánované i dva další filmy.

Lucy Liu

Ačkoliv se nápadně často pitvořila ve filmech jako Charlieho andílci, Lucy Liu na přelomu tisíciletí rozhodně platila za velkou tvář Hollywoodu. Poslední větší roli však získala v Kill Bill, a přestože utekla do vod animovaných filmů, to však zjevně není úplně totéž. Do seriálu přeskočila již v roce 2008 s Dirty Sexy Money, teprve v Jak prosté si však sáhla na vyšší úspěch. Ale když už jsme u Charlieho…

Charlie Sheen

Jedno z největších jmen filmového světa infikujícího nebohou televizi nám celou dobu leželo před očima – Charlie Sheen ze seriálu Dva a půl chlapa. Zatímco jeho otec, rovněž filmová hvězda, se (po velké filmové dráze) co do TV sám proslavil vlastním seriálem Západní křídlo, kde sehrál distingovaného amerického prezidenta, Charlie namísto toho natočil populární, ale jinak naprosto lobotomizovaný sitcom o věčném mládenci. Nebyl by to však Sheen, aby se z toho stejně nestala kauza – tentokrát nikoliv pro kvality scénářů, ale kvůli rozepřím s producentem.

James Spader

Tohle bude možná pro leckoho překvapením! Pokud totiž nesledujete soudní dramata, možná máte Jamese Spadera stále zafixovaného hlavně jako Daniela Jacksona z původní Hvězdné brány. Někdejší mladá tvář Hollywoodu však už od roku 2004 operovala ve výborně hodnoceném seriálu Kauzy z Bostonu a od roku 2013 pak navázala neméně úspěšnou Černou listinou. Zde hraje de facto superpadoucha, jenž se zčistajasna rozhodne spolupracovat s FBI…

Clive Owen

Zatím zřejmě posledním větším matadorem, který raději přeskočil do světa epizod, je Clive Owen. Někdejší kandidát na Jamese Bonda a mnohokrát osvědčený drsňák i vtipálek si zahrál ve dvou řadách seriálu Doktoři bez hranic (v originále Knick). Jako maniakálně ambiciózní doktor z přelomu 19. a 20. století tu Clive pracuje na záchraně pacientů tak usilovně, až ho to stojí zdravou mysli i tělo.

Poslední loď vyplouvá zase ve středu ve 20.15 na Prima COOL!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný