20. září 2018 10:33

Jaká je budoucnost Top Gearu? Může se vrátit Clarksonova parta?

V Top Gearu se dočkáme dalších velkých změn!

Premiérová 25. série Top Gearu pokračuje na Prima COOL již v úterý ve 20.15. Po odchodu Clarksonovy partičky se tahle značka stále měnila, poslední roky se však leccos uklidnilo a nejvýraznější novou tváří Top Gearu se stal Matt LeBlanc. Vše krásné ale jednou musí skončit a již nyní je jasné, že v budoucnu opět nezůstane kámen na kameni!

Letos v červnu totiž LeBlanc alias někdejší Joey z Přátel oznámil, že po čtyřech letech plánuje z Top Gearu odejít. Má se tak stát až po 26. řadě, tedy po roce 2019. Netřeba tedy okamžitě panikařit, je ale zjevné, že bude Top Gear opět hledat novou identitu.

"Má zkušenost v Top Gearu byla velká zábava," sdělil LeBlanc při oznámení. "Velmi jsem si užil spolupráci s celým týmem, časové vytížení a náročné cestování vyžadované prací na Top Gearu mě ale připravuje o kontakt s rodinou a přáteli víc, než je mi milé. Je to velká škoda, ale z těchto důvodů nebudu dále pokračovat ve spolupráci na přípravě Top Gearu."

Na internetu se samozřejmě okamžitě vyrojily spekulace nad tím, kdo LeBlanca nahradí. Je pravděpodobné, že v týmu zůstanou zbylí moderátoři Chris Harris a Rory Reid, kteří se rovněž vracejí do 26. řady. Top Gear ale potřebuje u svého kormidla novou celebritu – anebo někoho, kdo se do ní vypracuje. Ani Jeremy Clarkson totiž nebyl v době, když se Top Gearu před dvěma dekádami ujal, v britské televizi žádný nováček.

Spekuluje se tak o návratu někdejšího moderátora a závodníka Guy Martina, ale i první výrazné ženské moderátorce Jodie Kidd. Mnozí doufají i v celebrity z řad motoristiky, například závodníka Formule 1 Jensona Buttona. A pak je tu také jistá teoretická šance, že se Clarksonova partička poté, co jí vyprší smlouva s Amazonem, triumfálně vrátí do služeb BBC – a to s podstatně lepší smlouvou.

Cokoliv ze změn po roce 2020 bude navíc asi muset reflektovat očekávaný komerční nástup samořídících vozů a samořídících motorek. Jak by v takovém věku měl vypadat Top Gear? Má jít směrem prezentace novinek omladině, anebo spíše s humorem připomínat minulost automobilů? Možností je vícero, tak snad dojde na tu nejzábavnější!

Premiérový díl z 25. série Top Gearu bude na Prima COOL k mání v úterý ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný