5. prosince 2016 15:00

Barneyho ultimátní kalba: Pamatujete si 6 nejlepších seriálových Silvestrů?

Mrazivé peklo - upoutávka

I televizní postavy chtějí starý rok odpálit s parádou.

Konec roku je časem bujarého popíjení, bilancování a bolestí hlavy. Na COOL ho budeme slavit s Mrazivým peklem, kde moc důvodů k takovému veselí nemají, tak si pojďme na chvíli oskočit do seriálového světa. Pamatujete si, kteří televizní fajnšmekři zapíjeli starý rok nejlépe? Vybrali jsme několik z nich.

1. Novoroční předsevzetí (Přátelé)

Přátelé jsou seroš, který stál příkladem mnoha moderním sitcomům - příkladem za mnoho místních krás je díl Novoroční předsevzetí, v němž se každý z našich hrdinů rozhodne od nového roku zlepšit. Morální poučování o zbytečnosti bytí však přesto poněkud zastínil segment, v němž se Ross rozhodne vzít si na rande kožené kalhoty, přičemž výsledek jeho snad vypadá jako něco od H. R. Gigera.

2. Klaus a Greta (Studio 30 Rock)

Když nadchází Silvestr ve Studiu 30 Rock, můžete vzít jed na to, že to bude trochu vtipné, trochu smutné a trochu bizarní. Hlavní složky Klaus a Greta přitom znějí skvěle - hostování Jamese Franca (!) a Julianne Moore. Jenže první se tu ukáže jako závislák na japonském polštáři s anime postavičkou a musí fejkovat vztah s člověkem a ani druhá linie není omnoho rozumnější. Holt rok co rok stejné šílenství!

3. Taneční kreace (Přátelé)

Máme tu třetí místo a druhý zářez Přátel, ovšem nemusíte se bát, s touhle grupou se tu potkáváme naposledy. V této iteraci newyorské šestice jsme se dočkali obskurního sourozeneckého tance Rosse a Monicy, ruku v ruce s Joeym snažícím se sbalit svou spolubydlící. Zní to vágně, ale jakmile se to hlavní duo epizody rozbalí na parketě, vzpomenete si, jak jste tuhle kultovní koninu ve svém mládí/dětství hrozně žrali!

4. Ultimatum (Kancl)

Americká verze kultovního Kanclu se (pro své zasazení mezi stěny administrativní budovy plné marginálních životních problémů) zabývala nejrůznějšími reálnými momenty často. Nový rok však pro kancelářské krysy znamená hlavně plno stresování, a to zejména pro hlavního bosse Michaela, jenž se vlivem svého (ne)milostného života rozhodne sabotovat poslední zbytky dobré nálady všem okolo.

5. Limuzína (Jak jsem poznal vaši matku)

Zmínili jsme Přátele, také parta z HIMYM však Silvestr slavila alespoň jednou. Limuzína navíc platí za parádní příklad - máme tu pološíleného perfekcionistu Teda, který pro grupu najme limuzínu, snahu vymést maximum kaleb během minima času a nakonec... "Mobyho" se zbraní v ruce.

6. Zlaté finále (Zlatá sedmdesátá)

Jenom málokterý seriál si dovedl vybrat tak dobře jako Zlatá sedmdesátá (That 70's Show), jehož komplexní finále všech řad se odehrávalo právě na Silvestra zakončujícího dekadentní dekádu. Nejde tedy jenom o přelom let, ale i přelom dekád, finiš zábavy a rozpad hlavních postav. V jediném okamžiku díky svému zasazení dovedl seriál divákům zlomit srdce a zároveň je nabudit nostalgií.

Mrazivé peklo propukne v sobotu ve 20.00 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný