22. ledna 2018 18:44

8 šokujících smrtí ze Simpsonových: Která vás dojala nejvíc?

Ani kreslené postavy nejsou nesmrtelné.

Čas je ve Springfieldu fakt hodně zvláštní. Taková Maggie Simpsonovic za tři dekády nezestárla ani o den, řada dalších postav však takové štěstí neměla a mnohé našly ve Springfieldu i svůj konec. Vzpomněli jsme proto na osm postav, které vzdor věčné povaze Simpsonových v seriálu zemřely, ať jste u každého dílu 29. série (premiérově každé pondělí ve 20.50!) o něco napjatější.

08) Tlustý Tony

Typickým příkladem za všechny je Tlustý Tony. Není vlastně překvapivé, že jej postihla přirozená smrt – to se s jeho jménem dalo čekat. Seriál však na konci dílu Tlustého Tonyho nahradil jeho dvojčetem, takže se v důsledku vlastně tolik nezměnilo…

07) Mona Simpson

Jiné díly naopak dovedly z odchodu postavy vytěžit maximum! Příběh Mony Simpson, která se čas od času objevovala v životě svého synátora, snad ani nemohl skončit dobře. Když však došlo na nevyhnutelné, byl z toho jeden z nejemotivnějších dílů seriálu.

06) Murphy Krvavá Dáseň

Jazzoví muzikanti obvykle nekončí dobře. Hudební mentor Lízy byl svého druhu vlastně epizodní postavičkou bez většího významu. Šlo však o jednu z prvních postav Simpsonových, která nadobro odešla – a tím více bylo Murphyho poslední sólo překvapivější!

05) Dr. Marvin Monroe

S doktorem Monroe se to má různě – na jednu stranu jsme měli hned dva náznaky, že je po smrti. Včetně jeho náhrobku, což značí mnohé! Na stranu druhou se však od té doby objevil i naživu, což nám případ poněkud zamotává. Monroe však jen možná ví, jak skutečně vyděsit – jen máloco je totiž víc šokující než smrt a zmrtvýchvstání!

04) Red Barclay

Zemřel tak, jak žil. Red Barclay alias přeborník v pojídání steaků a masových produktů je jakousi mrtvolnější variací Homerova apetitu. Nebudeme lhát, jakkoliv byl Barclayho odchod smutný a překvapivý, oproti dalším postavám z toho ještě vyšel lacino.

03) Frank Grimes

Homerova nemesis v podobě slušného a pracovitého nerda se jala vyzkoušet, jestli přežije vysoké napětí stejně jako jiné cartoonové postavičky. Ve vzácném okamžiku realismu se ukázalo, že nikoliv. A Frankův odchod je díky tomu dodnes středobodem černého humoru Simpsonových.

02) Edna Krabappel

Dost možná nejsmutnější smrt vůbec patří učitelce Edně Krabappelové. Extrémně populární postava a jeden z mála skutečných cyniků seriálů odešel jen pár řad nazpět kvůli smrti své dabérky Marcie Wallace. Edna ovšem odešla "mimo kameru", ono pochybné první místo za nejemotivnější smrt tak patří...

01) Maude Flanders

Zemřít po zásahu trikem, to se nepodaří jen tak někomu. Homerova chybka připravila Neda o matku jeho dětí a navždy zasáhla nikoliv jednu, ale hned dvě postavy. Dnes si vlastně Neda jako svobodného otce neumíme představit – když však Maude zemřela, byl z toho díl, na jehož konci jsme se cítili mimořádně zmatení!

29. série Simpsonových běží na Prima COOL každé pondělí ve 20.50.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný