28. října 2017 21:10

7 věcí, které potřebujete vědět o novém Útěku z vězení: Kdo všechno se vrací?

Útěk z vězení: Vzkříšení (1) - upoutávka

Michael je zpátky!

Uplynula skoro dekáda od údajné smrti Michaela Scofielda – přišel proto čas na Vzkříšení. Na Prima COOL totiž v pondělí 30. října začíná 5. řada slavného televizního fenoménu o, inu, snaze dostat se z basy. Co vše má pro vás nová série, která se doslova jmenuje Útěk z vězení: Vzkříšení, přichystané? Čtěte!

07) Návrat starých tváří

Vrací se nejen Dominic Purcell, ale i Wentworth Miller, takže dostaneme celé notorické duo Lincoln Burrows a Michael Scofield! Nostalgie šplhá do výšin...

06) A nejen těch klíčových

Stejně tak se objevují i další staré tváře jako Sára Scofieldovic, Fernando Sucre, T-Bag nebo Paul Kellerman. Krom nich se samozřejmě objeví i několik nových obličejů, protože...

05) Nový příběh

... story volně navazuje na konec 4. řady. T-Bag je po letech konečně propuštěn z kriminálu a zjišťuje, že zprávy o Michaelové smrti poněkud přeháněly. Namísto toho je náš kriminálnický James Bond uvězněn v neslavně známém vězení v Jemenu, toho času státu zmáhaném občanskou válkou.

04) Poznejte nové končiny...

Natáčelo se proto v nejen ve Spojených státech a Kanadě, ale i v Maroku. Zdejší města jako Rabat, Casablanca nebo Quarzazate sehrály právě úlohu exotického území na Arabském poloostrově. Zcela mimo Ameriku však story neutekla – jelikož se vrátila i Sára, patří jí vlastní špionážní linka v domovině.

03) ... se starou hudbou

K tomu všemu opět hraje hudba z geniální hlavy Ramina Dhawadiho, který se po konci původního Útěku z vězení proslavil zejména jako dvorní skladatel Hry o trůny.

02) Poslední útěk?

Na odvysílání premiérové řady došlo rekordně nedávno – devatero epizod běželo na kanálu FOX letos od 4. dubna po 30. května. Od 4. řady, která skončila na jaře 2009, tak dělí navrátilce celých 8 let.

01) V duchu prvních čtyř řad

Výsledkem byly solidní ohlasy, které vypíchly zejména frenetickou akci a nostalgické kvality 5. řady. Některé kritiky udělily Vzkříšení políček za pomalejší tempo děje – fanoušci však vědí, že v Útěku z vězení nelze demolovat metropole díl co díl. Jejich ohlasy tak byly podstatně spokojenější.

Premiérová 5. řada Útěku z vězení s podtitulem Vzkříšení začíná na Prima COOL v pondělí 30. října ve 20.15.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný