23. června 2016 15:41

7 nejlepších seriálových parodií v Simpsonových

Ironie kousavější než svetry Itchyho a Scratchyho.

Ačkoliv si Simpsonovi vypěstovali pověst seroše, který si rád tropí šprýmy z jiných filmů, čas od času se zaměří i na televizní scénu. Nejrůznější variace znělky, třeba tu parodující Hru o trůny, si jistě vybavíte. Sedmeru seriálů se však dostalo větší či menší pocty a parodie přímo v hlavním ději Simpsonových!

Ve jménu vlasti (Homeland)

Díl: Homerland

Jedna z největších se ukázala před necelými třemi lety a vzala si na paškál špionážní thriller Homeland, u nás známý pod názvem Ve jménu vlasti. Homer se v něm po údajném vymytí mozku ocitne v hledáčku agentky s bipolární poruchou, vše je ale nakonec jinak, než bezpečnostní orgánka předpokládá.

Dallas

Díl: Kdo postřelil pana Burnse

Jediný dvojdíl Simpsonových si na konci 6. řady pro změnu utahoval z někdejší hitovky jménem Dallas. V Americe kultovní díl seriálu, v němž byl J. R. postřelen a řešilo se, kdo je za čin odpovědný, se tentokrát doslova zaměřil na pana Burnse. Nakonec se ukázalo, že za vším stojí Maggie!

Twin Peaks

Díl: Kdo postřelil pana Burnse, část druhá

Protože však vtípků není nikdy dost, v identické epizodě, respektive její druhé půlce došlo i na momentku vybrakovanou z paranormální psychárny Twin Peaks. V ústřední "redrum" se tu ve svém snu neobjevil nikdo jiný než šerif Wiggum.

Twilight Zone

Díl: Speciální čarodějnický díl IV.

Americká povídková antalogie Twilight Zone, svého druhu něco jako u nás známější Krajní meze, vyplodila celou řádku dobře známých příběhů. Jedním z nich byl i ten, v němž se William Shattner ocitl na palubě dopravního letounu a na křídle viděl zákeřného trolla – k nevěřícnosti ostatních. Bart si prožil skoro identický malér, toho času však na palubě školního autobusu.

Pokémon

Díl: Třicet minut v Tokiu

Velmi specifická byla reference z výletu Simpsonů do Země vycházejícího slunce. Když tu totiž rodinka pustí televizi, začne se vlivem epileptického záchvatu svíjet v křečích na podlaze. Jednalo se o narážku na jistý díl Pokémona, v němž blikající oči příšery způsobily podobné stavy stovkám dětí po celém Japonsku.

MacGyver

Díl: Salam Banghalore!

Byť většina zápletky Salam Banghalore! řešila výlet Homera do Indie, Patty a Selma si tu užívaly čas s Richardem Deanem Andersonem. Nejprve ho unesly z conu Hvězdné brány, aby mu připomněly jeho předešlý velký hit MacGyver. RDA nejprve odporoval, nakonec se však do svého vukuhilovského mladého já díky řešení rébusů ještě rád vrátil!

Akta X

Díl: Akta S

Poté, co se Homer domnívá, že ve Springfieldu našel mimozemšťana, se to do města nevydá prošetřit nikdo menší než dvojka Mulder a Scullyová. Neobejde se to bez narážek na oba seriály, tentokrát i s přítomností obou hlavních představitelů Akt X – jak mysteriózní sci-fi, tak i Simpsonovi totiž vlastní stejný kanál, televize FOX!

Simpsonovi jsou na Prima COOL k dispozici každý podvečer!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný