3. listopadu 2017 19:30

6 nejděsivějších hororových pokračování: Co je lepší než Predátor 2 a Vetřelci?

Sinister 2 - upoutávka

Podruhé to občas šlape ještě lépe.

První Sinister byl boje o poznání – druhý bude bojem o přežití. Na Prima COOL můžete již tuto neděli od 23.10 nakoukávat Sinister 2, pokračování kultovního prvního dílu tohoto hororového hitu. Mohlo by se zdát, že druhé hororové díly mají horší pověst – vzpomněl jsme však na šestici filmů, u nichž to opravdu neplatí a dvojka je děsivější než jednička!

06) Lidská stonožka 2

První díl byl jenom předehra – všichni ti, kteří byli z první Lidské stonožky znechuceni, by se při pohledu na „dvojku“ museli nejspíše zapsat na seznam čekatelů na transplantaci mozku. Pokud totiž jednička svým konceptem přišívání úst na konečník mnohým… přišla šílená, dvojka působí asi tak příčetně jako dítě Jokera a Hannibala Lectera. Hej, neříkáme, že to je zrovna věc dle našeho gusta. Nelze tu však upřít, že se tu děsy šroubují do skutečně vysokých obrátek!

05) Predátor 2

Ačkoliv není druhý Predátor častým návštěvníkem seznamu Kvalitních pokračování™, podle nás je to chyba. Tenhle biják totiž vyměnil relativně komorní zasazení jedničky za velkoměstská jatka. A ukázal při tom, že lidem nepomůže, ani když jsou na Predátora připraveni. Plus nám poprvé odhalil, že Predátoři lovili na Zemi (a nejen na té) již po stovky let.

04) Paranormal Activity 3

Nejsme zrovna zavilí příznivci filmů natáčených na ruční kamery – pár perel se tu najde, příliš jde však o výmluvu pro filmaře, proč natočit celovečerák s jednou kamerou, dvěma místnostmi a třemi postavami. Trojka Paranormal Activity se ovšem od prvních dílů přeci jenom poněkud odlišila a zlepšila. Její příběh jdoucí až ke kořenům problémů z prvních dvou dílů je syrovější a zajímavější, a i hrátky s kamerou se polepšily.

03) Smrtelné zlo 2

První Smrtelné zlo alias Lesní duch bylo sice hororem, ale zcela jasně koketovalo i s parodií sebe sama. Teprve dvojka na tuhle hru ovšem přistoupila se zcela novou chutí experimentovat, co vše "komediální horor" snese. Výsledek se povedl nad očekávání – Smrtelné zlo 2 je tak doporučováno jako první film série, který by noví fanoušci měli vidět!

02) Den mrtvých

I když to byla první Noc oživlých mrtvol, co nastartovalo žánr zombie filmů, teprve Den mrtvých ukázal, co vše se s touto látkou dá udělat. Svět je plný zombíků a jenom malý bunkr vojáků a vědců se snaží přijít s nějakou protilátkou. Jenže marně. Po Úsvitu, který vykročil vstříc zombie postapokalypse, jak ji známe třeba z Živých mrtvých, dokončil tenhle film myšlenku celé trilogie o tom, že lidstvo proti nemrtvým jednoduše nemá nejmenší naději.

01) Vetřelci

Na místě vítězů však nemůže být nikdo jiný, než jedno z nejlepších akčních sci-fi všech dob! Vetřelci přirozeně rozvinuli myšlenku Vetřelce, ale zároveň nabídli i hutnou porci vlastních nápadů a nových postav. Výsledkem je film, který podle mnohých překonává i kultovní jedničku samotnou! Co jiného však čekat od spojení osmdesátkové akce a Sigourney Weaver?

Sinister 2 začíná na Prima COOL v neděli ve 23.10.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný