25. listopadu 2020 14:41

5 případů, kdy se Simpsonovi mýlili v předpovědi budoucnosti

Simpsonovi už mnohokrát dokázali slušně předpovědět budoucnost. Jenže taky se mnohokrát spletli.

Předpověděli výsledky amerických voleb, drsné vyvrcholení seriálu Hra o trůny nebo nástup pandemie COVID-19. „Když vysíláte už třicet let, tak je pravděpodobné, že se čas od času trefíte,“ vysvětlila Yeardley Smith, která v originále dabuje Lízu Simpsonovou. Za ty dlouhé roky se seriál taky mnohokrát seknul. Vybíráme pět zábavných příkladů:

Modernizace Big Benu (6. řada, epizoda 19)

Zvony legendární londýnské věže Big Ben momentálně mlčí, protože je celá věž včetně hodin od loňského roku v rekonstrukci. Ani po opravě však rozhodně nebude vypadat tak, jak si představovali scénáristé epizody, které měla premiéru v roce 1995. V ujeté vizi budoucího Londýna roku 2010 totiž nahradil klasický ciferník digitální displej.

Popové vymývání mozků (12. řada, epizoda 14)

V seriálu hostoval skutečný boyband 'N Sync, který byl tehdy na vrcholu slávy a proto přitáhl k obrazovkám obrovské množství fanoušků a hlavně fanynek. To ještě netušili, že epizoda vypráví o tom, jak vláda skrze boybandy pokoutně vymývá mozky americké mládeži. Zatím se neukázalo, že by tomu tak doopravdy bylo, i když...

Virtuální mlsání (28. řada, epizoda 2)

Co by dělal Homer Simpson nejradši ve virtuální realitě? Samozřejmě, že jedl, což se ukázalo, když ho scénáristé vyslali do roku 2030. Součástí VR helmy se stala hadička, která nakrmí chuťové pohárky i žaludek. Do zmíněného roku zbývá sice ještě celá dekáda, ale troufáme si tvrdit, že tohle proroctví se naštěstí nenaplní. Ukazuje však, jak vtipně a sarkasticky umí Simpsovi glosovat aktuální trendy a vyhnat je do absurdna.

Super Bowl: Broncos porazí Seahawks (17. řada, epizoda 1)

Výborné renomé mají Simpsonovi v rámci sportovních výsledků. V devadesátých letech se jim povedlo třikrát po sobě předpovědět vítěze finále nejvyšší ligy amerického fotbalu Super Bowl. Jenže pak Homer sledoval, jak Denver Broncos pokořili Seattle Seahawks. K utkání skutečně došlo v roce 2014, ale výsledek byl opačný; navíc Seattle smetl Denver v v poměru 43:8, což je třetí nejdrtivější porážka v historii Super Bowlu.

Hologramová pošta (11. řada, epizoda 17)

Díl s názvem Nebárt se budoucnosti z roku 2000 pošle Bárta do budoucnosti. A v ní se posílají holografické maily, což je sice věc, která se nestala a pravděpodobně ani nestane, ale momentální masivní používání videohovorů při práci či studiu z domova by se k němu dalo přirovnat. Jenže v té budoucnosti je prezidentkou Bártova sestra Líza, která musí napravovat škody, co jí zanechal předchozí prezident Donald Trump.

Radek Londin

redaktor FTV Prima

Všechny články autora

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný