8. září 2016 16:45

Má horší matku Sheldon, nebo Leonard? 5 nejdivnějších příbuzných hrdinů Teorie velkého třesku

Protože rodinu si, na rozdíl od přátel, člověk nevybere.

V deváté řadě Teorie se konečně dočkáme odhalení mámy Penny. Nebude ji hrát nikdo menší než Katey Sagal, původní hlas Leely z Futuramy a samozřejmě rovněž Peggy z Ženatý se závazky! Je tedy ideální čas shrnout si nejdivnější dosavadní rodinné členy naší hlavní partičky a připomenout si, že rodinu si člověk nevybírá...

Mary Cooper

Komedii dělají protiklady – a co může být větší protiklad jednoho z největších géniů lidstva, než jeho "vidlácká", předpotopní maminka!? Oddaná křesťanka z Texasu (!) je doslova archetypem Sheldona nejen co do soupeření vědy vs. víry, ale i emocí. Zatímco Sheldon je přinejlepším asexuální psychopat, Mary je vzdor jistému dogmatismu milující a milá máma, která vychovává celou rozvětvenou rodinu.

Beverly Hofstadter

Zcela na opačné straně barikády ční Beverly, maminka od Leonarda. A opět – protiklady se přitahují, zvláště v očích scenáristů. Zatímco Leonard je tak tím normálnějším z hlavního dua, jeho máma je v podstatě takový Sheldon v sukni – maniakální génius, který je chladnější než ocel a přibližně i zhruba stejně tak společenský.

Priya Koothrappali

Priya není jediný sourozenec našich kamarádů z druhé strany obrazovky. Je však symptomatická pro všechny další – aby totiž seriál mohl fungovat a nerozšiřoval se počet hlavních hrdinů do nekonečna, je nutné, aby byli sourozenci zhruba stejně sympatičtí jako rodičové. Výsledkem nejsou žádní přátelé na život a na smrt, ale rovněž bestie, které našim hrdinům opět hážou klacky pod nohy. V takovém kontextu není divu, že byla Priya fanoušky milovaná asi stejně jako pásový opar.

Mike Rostenkowski

Prošli jsme si členy rodiny Sheldona, Leonarda i Raje. Posledním na řadě je Wolowitz, jehož maminka Debbie zemřela, takže si musí momentálně vystačit s rodinou jeho ženy Bernadette. Aby bylo nezbytnostem učiněno zadost, Mike je tentokrát typickým příkladem starostlivého otce – jenže tuhle story nesledujeme očima jeho dcery, ale jejího nápadníka. Navíc jde o bývalého poldu s poměrně konzervativními názory (Bernadette varovala, že by Howard neměl zmiňovat nic od zahradníků, cizinců a gayů až po Vatikán nebo Howardův židovský původ...), který je drsnější než Drsný Harry a zrovna tak zřejmě i ozbrojený!

Debbie Wolowitz

Nakonec zdaleka nejlépe tak z celé partičky vychází Howardova máma – kdo by to byl původně řekl?! Někdejší symbol přespříliš opečovávatelského rodiče, s nímž synáček žije i v dospělosti, se v průběhu seriálu stal nikdy neviděnou ikonou rodičovské lásky. Ve srovnání s ostatními dysfunkčními rodinnými členy tak rozhodně vede a bude zajímavé sledovat, jakou fobií bude disponovat máma Penny!

Teorie velkého třesku se vám nabízí od pondělí do čtvrtka v 15.25 a 21.25!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný