21. ledna 2017 20:49

Hrozí odchod Sheldona?! 4 věci, které můžou pohřbít 11. sérii Teorie velkého třesku

Padnou všechny nápady na úrodnou půdu?

Vyjednávání o 11. řadě Teorie velkého třesku stále pokračují a vzhledem ke kultovnímu statusu seroše mají odér diplomacie nejvyšší jakosti! Každý den se objevují nové informace i nepotvrzené drby a další osud Sheldona, Leonarda, Penny a dalších postav visí doslova na vlásku. I pokud navíc 11. řada skutečně vznikne, není zaručené, že se všem bude líbit. Sesumírovali jsme čtyři hypotézy, co vše se může pokazit.

4) Ochod Jima Parsonse

Když jsme zmínili drby, pojďme do nich přímo po hlavě – v posledních dnech se totiž divoce spekuluje o tom, že vzdor obrovskému honoráři o odchodu (prý! údajně!) uvažuje sám Jim Parsons, představitel Sheldona Coopera. Nechceme být za věštce a znovu opakujeme, že zpráva je zcela nepodložená. Těžko si však další fungování seriálu představit bez jeho nejoblíbenější a nejvýznamnější postavy...

Do jaké míry lze spekulace podložit něčím hmatatelným? Prozatím asi nijak. Faktem ale je, že Parsons hraje Sheldona již deset let a to je pro herce na vrcholu sil velmi dlouhá doba. V posledních letech zažil velmi solidní úspěch na Broadwayi a role si momentálně může vybírat. Za další tři roky už nemusí být situace tak jistá – říká se ostatně, že odejít by se mělo v nejlepším. I pozice nejlepšího placeného herce soudobé televize tak dost možná může pro Sheldonovu tvář být málo.

3) Odchod Simona Helberga a Kunala Nayyara

Daleko více se napůl počítá s odchodem představitelů Wolovitze a Raje. Všeobecně se totiž tuší, že se pokusí srovnat svůj honorář s tím u Parsonse a zbytku hlavního tria. A to už by mohlo u producentů změnit názor na to, nakolik oba dva v příběhu vlastně potřebují.

Již v minulosti jsme probrali, že natáčení jediného dílu vyjde včetně honorářů na sumu kolem 10 milionů dolarů. Po novém kole vyjednávání to může být ještě podstatně více. Již nyní Teorie velkého třesku, ačkoliv je ve vysílání na domovském kanále CBS extrémně populární, vlastně značně prodělává. Stanice na pořadu vydělává "jenom" díky prodeji dílů do zbytku světa. Producenti se proto budou možná snažit minimalizovat ztráty zvýšením honorářů "těch podstatných" a ustřižením těch "méně podstatných". A Raj s Wolowitzem jsou tak první na ráně.

2) Příliš odlišný děj

Ven přitom už prosákla zápletka případného 1. dílu 11. řady a pro staré pamětníky je... poměrně atypická. Sheldon by tu měl potkat rodiče Amy, pro které bude samozřejmě podivný, jako pro kohokoliv jiného. Především by se ale dvojice měla zasnoubit a vzít, což jsou slova, která autor tohoto textu ještě pár let nazpět netušil, že kdy o Sheldonově postavě napíše. Společně, respektive odděleně od předešlých řad, mají žít i Leonard s Penny, stejně jako Sheldon a Amy.

Jasně, zase tolik se toho nezmění, protože filmový střih může zaručit, že se naši hrdinové budou potkávat stejně pravidelně jako předtím. Vlastně je podobný posun přirozený a nevyhnutelný – koukat na skoro padesátiletého Parsonse, jak stále žije ve spolubydlení, by bylo trochu divné. Přesto se nemůžeme ubránit dojmu, že... tohle už nebude ta stará Teorie velkého třesku, jak jsme si ji zamilovali.

1) Přílišná nostalgie

Je zde však i přesně opačné riziko, že to bude PŘESNĚ ta stará Teorie velkého třesku – alespoň po jistém čase. 11. řada by dle spekulací měla oslavovat uplynulou dekádu seriálu a to znamená, že se možná budou dělat poměrně jasné narážky na první řady Teorie velkého třesku. Pokud tomu tak bude, epizodně by se mohly vrátit staré postavy, staré zápletky, staré lokace. Dokonce by bylo i možné, že dojde na (dočasný?) návrat starého status quo. Všichni se totiž žení a víte, jak se to říká – svatba je první krok k rozvodu.

Namísto nových nápadů by tak paradoxně mohla 11. řada být příliš zatížená minulostí a vzpomínáním na časy, které se už nevrátí. Nostalgii však od sitcomu čeká málokdo. A co teda vlastně od 11. řady chceme? To nevíme! Kdybychom to tušili, nebudeme potřebovat scenáristy a producenty! Tak či onak však platí, že atmosféra známého prostředí Teorie velkého třesku s porcí vtipů a lehkého překvápka nemůže nic zkazit. Uvidíme, jak celé jednání dopadne.

Teorie velkého třesku se na Primě COOL producíruje každé všední odpoledne po třetí odpoledne a po deváté večer.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný