4. května 2017 16:58

3 nejlepší seriálové konspirace, které šokují i dnes

Tam někde venku je pravda...

Tajemné vyšetřování v Jeruzalémě, agent na stopě uprchlíka, náboženská konspirace - tím vším začíná v pondělí ve 23.20 nový spiklenecký seriál Tajemná archa. Drama vytvořil Tim Kring, jeden z tvůrců seriálu Hrdinové, a v hlavní roli tu najdete Jasona Isaacse a Anne Heche. Ještě než se na COOLu střemhlav vydáte do jeho komplikované zápletky, zahřejte se připomínkou jiných seriálových konspirací, u nichž nám v minulosti tuhla krev v žilách!

03) Mimozemská spojka!

Seriál: Akta X (první řada)

Jenom neradi bychom Aktům X dali za "reálnou konspiraci" příliš velké poplácání po zádech - neberte nás špatně, tenhle seriál milujeme... Ale je fakt, že v pozdějších řadách se do svých spiknutí zamotali i sami tvůrci. Mnohokrát odvolali, co řekli, vše postavili na hlavu a pak třikrát změnili kurz doleva, doprava a dolů. I loňská minisérie řekla, že vše řečené v předešlých sezónách je "vlastně úplně jinak". Jenže 1. řada Akt X přesně tohle nemá. Vše je možné, atmosféra hororu mlátí obrazovkou a neustálé řešení, jestli mimozemšťani existují anebo ne, je doslova k zbláznění. Skutečnost, že se na konci 1. řady vlastně nic nevyřeší a neví se skoro nic nového, je pak na celé té podívané s ohledem na konspirace paradoxně to nejrealističtější!

02) Jaderné šílenství

Seriál: Edge of Darkness

Šestidílná britská minisérie Edge of Darkness je dodnes kultovním dílkem, a to ačkoliv vyšla už v roce 1985 pro BBC. Nenajdeme tu žádné ufouny ani spasitele - jenom staré dobré konspirační drama na způsob 70. let. Hlavní hrdina, policista Ronald, tu vyšetřuje smrt své dcery, což jej z klasické detektivky brzy zavede na stopu jaderného spiknutí ohrožujícího budoucnost planety. V polovině 80. let, prakticky na absolutním vrcholu studené války, šlo o téma, které diváky mrazilo s kousavostí nukleární zimy. V roce 2010 naštěstí Mel Gibson natočil na motivy stejné story vcelku fajn filmovou verzi, vše si tak můžete doplnit i bez nimrání se televizní historií.

01) Kdo ovládá svět

Seriál: Rubicon

Notně podobný je svého druhu i krátce žijící seriál Rubicon, který běžel v roce 2010 na kanálu AMC - než byl zaseknut ve snaze najít více zdrojů pro Živé mrtvé. Hlavní hrdina, nevinný analytik pro partu intoušů, najednou zjistí, že jeho zaměstnavatelé jsou ve skutečnosti součástí tajné společnosti, která manipuluje světovým děním. Seroš nejen podchytil ducha skutečné zpravodajské analýzy, ale navíc si opět vystačil bez duchařiny nebo mimozemských mateřských lodí, a přitom dovedl být mrazivě děsivým prožitkem. Čest jeho památce!

Ztracená archa začíná na Prima COOL v pondělí ve 23.20.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný