12. července 2017 10:37

Pátrejte s námi po Ztracené arše! Sledujte nový mysteriózní seriál každé pondělí ve 23.20 na Prima COOL!

Agent FBI Peter Connelly (Jason Isaacs) vyšetřuje vraždu mladé archeoložky v Jeruzalémě a přitom se sám ocitá v ohrožení. Hluboko v podzemí svatého města narazí na starodávné spiknutí, které může ohrozit osud celého lidstva. Nebezpečné proroctví se blíží naplnění, a tak si Peter musí pospíšit, aby odhalil pravdu. Pokud se mu to podaří, celý svět se otřese v základech.

Agent FBI Peter Connelly (Jason Isaacs) vyšetřuje v zahraničí zločiny, do kterých se zapletli občané Spojených států amerických. Kvůli vraždě mladé archeoložky v Jeruzalémě se ocitá na nebezpečné půdě. Postupně odhaluje, že nejsvatější město na světě skrývá děsivé tajemství. Vyšetřování ho vede čím dál hlouběji do tajuplného světa 2000 let starých konspirací, které můžou ohrozit osud lidstva.

Peter si je jistý, že nebezpečné proroctví se blíží naplnění, a tak si musí pospíšit, aby odhalil tajuplnou záhadu celému světu. Pravda je ukrytá někde na podzemním archeologickém nalezišti pod spletitými jeruzalémskými uličkami, v útrobách osamělé chaty uprostřed norské divočiny anebo na ostře hlídaném místě v Novém Mexiku. Pokud se mu ji podaří odkrýt, celý svět se otřese v základech.

Zajímavosti:

  • Mysteriózní akční thriller Ztracená archa vznikl díky spolupráci úspěšných televizních producentů Tima Kringa (Hrdinové) a Gideona Raffa (Ve jménu vlasti).
  • Tvůrci původně plánovali natočit celou Ztracenou archu v Jeruzalémě, kde se minisérie odehrává. Ale kvůli vyhrocenému konfliktu v pásmu Gazy v průběhu roku 2014 museli Izrael opustit. Militantní ozbrojenci z pásma Gazy tehdy zaútočili raketami na izraelské území a Izrael na to odpověděl nálety vrtulníků. Produkce se kvůli tomu přesunula do chorvatských měst Dubrovník, Split, Pula a Trogir a zpátky do Ameriky, kde se natáčelo v městě Albuquerque v Novém Mexiku.
  • O to, aby se Ztracená archa natáčela přímo v Jeruzalémě, usiloval starosta města Nir Barkat.
  • Producent Gideon Raff pochází z Izraele. Kvůli problémům v pásmu Gaza musel ve stejné době přesunout i natáčení svého dalšího seriálu Tyran.

Postavy:

Peter Connelly (Jason Isaacs) Zvláštní agent FBI a zkušený kriminolog je velice schopný, ale někdy poněkud tvrdohlavý. Ze všeho nejvíc mu jde o výsledky, proto se raději než předepsanými postupy řídí vlastním instinktem. Všechno zasvětil práci, ale protože v minulosti vážně chyboval, mohl by o ni přijít. Do Jeruzaléma se nechal přeložit po tragickém úmrtí v rodině a kvůli neshodám s manželkou.

O Jasonu Isaacsovi Anglický herec se narodil 6. června 1963 v Liverpoolu. Upozornil na sebe rolí Luciuse Malfoye ve filmové sérii s Harrym Potterem. Zahrál si ve filmu Patriot a v seriálech Ztracená archa, Procitnutí, Bratrství a Star Trek: Discovery. Je židovského původu a jeho rodiče nyní žijí v Izraeli. Jako mladý zažil šikanu. Říká, že to ho teď inspiruje, když hraje nějakého zloducha. Sám sebe popisuje jako židovského muže, na jehož životě není takřka nic židovského. Je ženatý a má dvě dcery.

Lynn Monahan (Anne Heche) Vedoucí zahraniční pobočky FBI v Jeruzalémě je Peterovou nejbližší přítelkyní, jediným skutečným spojencem a zároveň příležitostnou milenkou. Zatímco Peter byl jejím instruktorem během výcviku, ona má nyní za úkol na něj dohlížet. Stále věří jeho úsudku i přesto, že chyboval.

O Anne Heche Americká herečka, režisérka a scenáristka se narodila 25. května 1969 v Ohiu. Zahrála si ve filmech Šest dní, sedm nocí, Poprava, Krycí jméno Donnie Brasco, Sopka a v seriálech Ztracená archa, Muži na stromech, Hung – Na velikosti záleží a Quantico. Narodila se jako nejmladší z pěti dětí. Vyrůstala ve velmi chudé rodině. Když jí bylo 13 let, její otec zemřel na AIDS. Tvrdí, že otec ji do 12 let zneužíval. Chodila s herečkou a moderátorkou Ellen DeGeneres. Má dvě děti, druhé s hercem Jamesem Tupperem, se kterým se seznámila na natáčení seriálu Muži na stromech.

Golan Cohen (Ori Pfeffer) Tvrdohlavý a pyšný detektiv izraelské policie zná Jeruzalém jako své boty. Pochází z jedné z nejchudších a nejvíce nábožensky založených čtvrtí, ale není věřící. V minulosti měl s Peterem neshody, a když se jejich cesty znovu střetnou, vůbec mu nevěří.

O Orim Pfefferovi Izraelský herec si zahrál ve filmech Mnichov, Světová válka Z, Zohan: Krycí jméno kadeřník a v seriálech Ztracená archa, Alias a Kriminálka Las Vegas. Vyrůstal v Jeruzalémě jeden blok od místa, kde bydlel mladý Gideon Raff, tvůrce seriálu Ztracená archa. Žije v Tel Avivu.

Tad Billingham (David Costabile) Slavný a úspěšný autor náboženských knih si vybudoval skupinu následovníků. Považuje se za jejich pastora a duchovního vůdce. Je nemilosrdný a krutý vůči každému, kdo se mu opováží zkřížit plány.

O Davidu Costabilovi Americký herec se narodil v roce 1967 ve Washingtonu. Objevil se v seriálech Perníkový táta, Kravaťáci, Ztracená archa, Dr. House, Dobrá manželka a mnoha dalších. Zahrál si také na Broadwayi. Je ženatý a má jedno dítě.

Debbie Morgan (Lauren Ambrose) Mladá dívka patří k následovníkům pastora Billinghama. Jejím úkolem je pečovat o třináctiletého chlapce Joshe, kterému je takřka matkou.

O Lauren Ambrose Americká herečka a zpěvačka se narodila 20. února 1978 v Connecticutu. Objevila se v seriálech Odpočívej v pokoji, Torchwood a Ztracená archa. Zpívá v kapele Lauren Ambrose and the Leisure Class. Je vdaná a má dvě děti.

Faye (Angela Bettis) Je pravou rukou pastora Billinghama. Jeho příkazy někdy vykonává se zvlášť sadistickou radostí. Nemá ráda Debbie, protože když přišla, zabrala její místo pastorovy oblíbenkyně.

O Angele Bettis Americká herečka, filmová producentka a režisérka se narodila 9. ledna 1973 v texaském městě Austin. Objevila se v dramatu Narušení a v televizní adaptaci hororu Carrie. Hraje také na Broadwayi.

Yussef Khalid (Omar Metwally) Američan palestinského původu uprchl do Jeruzaléma, protože v Americe je hledaný za vraždu. Ale pátrá po něm také izraelská policie. Skutečnost je však ještě komplikovanější.

O Omaru Metwallyovi Americký herec se narodil 10. dubna 1974 v New Yorku. Zahrál si ve filmech Mnichov, NON-STOP a v seriálech Mr. Robot, Ztracená archa, The Affair a Chirurgové. Jeho otec pochází z Egypta a matka z Nizozemí. Má americké, egyptské a nizozemské občanství.

Ztracená archa běží na Prima COOL každé pondělí ve 23.20!

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný