9. května 2017 15:51

Tohle je 7 nejvíc šokujících momentů z Živých mrtvých! Na který z nich do smrti nezapomenete?

Živí mrtví VII (4) - upoutávka

Rickova banda je tu s námi už sedm let. Co jí nejvíc otřáslo?

POZOR, ČLÁNEK OBSAHUJE SPOILERY A DRSNĚJŠÍ FOTKY!

Živí mrtví jsou zpět! Nedělní večery po desáté večer na COOLu tradičně patří premiérovým dílům 7. řady a tento týden vás čeká již čtvrtá epizoda. Sedmero sezón, to už je pořádný seriálový věk, a tak na poctu návratu Rickovy partičky sebevrahů vzpomínáme, čím vším nám tenhle seriál v průběhu svého života vyrazil dech!

7) Pokus o Carlovo znásilnění

Živí mrtví se nikdy neštítili ukázat pořádnou porci násilí - ale napůl provedené znásilnění dítěte bylo přesto kávou silnou jako od Maryši! Exploataci, která ve skutečnosti možná platila za jeden z nejrealističtějších momentu zombie seriálu (bohužel), se vyrovnala jenom brutální Rickova reakce.

6) Guvernátorova dcera

Zpátky ve 3. řadě jsme objevili fungující komunitu, která navzdory postapokalypse vypadá jako nový počátek civilizace. Jenže Živí mrtví nejsou bajkou o zrodu, ale depkou o konci světa. Každý asi čekal, jakou velkou úchylku si tak městečko schovává pod povrchem - a nakonec bylo vyjeveno, že jí je "guvernérova" zombifikovaná dcera, s níž navíc Michonne udělala krátký proces. Brr!

5) Carlovo oko

Tenhle okamžik přivodil nejspíše lidem hned dvojí infarkt – znalci komiksové předlohy opět nejspíše věděli své, diváci si však nemohli být jisti ničím. Zásah Carla do oka, který by většina jiných lidí nepřežila, totiž v prvním okamžiku působil jako smrt nebo zombifikace. A v reakci na ní by se Rick nejspíše už definitivně pomátl…

4) Terminus

Všímáte si, že skoro žádný moment na našem seznamu není dílem zombíků, ale lidských neřádů? Terminus by se technicky vzato měl na seznam zapsat výše, ale kvůli poměrně krátké době trvání této zápletky si BRUTÁLNÍ výjev kanibalistického chovu na místo utopické komunity musíme odložit nad momenty, které se přímo dotkly našich hrdinů a změnily jim život.

3) Shane nechá zemřít Ottise

Protože když už se ve 2. řadě zdálo, že Shane se stává normálnějším cápkem (jakkoliv může být někdo normální během postapokalypsy), z jeho záchranné výpravy pro léky nám rozhodně klesla čelistí. Shane tu, sám zraněn, postřelil do nohy dobrosrdečného Ottise a udělal z něj tak návnadu pro zombíky. Byl to bod, z něhož už nebylo návratu, a o to více nás okamžik trefil přímo do temene!

2) Sofia ve stodole

Taktéž tenhle moment z 2. řady je silnější než Zekon. Živí mrtví později ukázali řadu brutálnějších šokanterií - ale kvůli tomu, že se většina 2. řady točila kolem nalezení a záchrany malé holčičky Sofie, která přitom byla po celou dobu změněná na zombíka přímo našim hrdinům "pod nosem", byl tenhle zvrat pořádnou ránou na solar.

1) Úvod 7. řady

...bez spoilerování jenom prozradíme, že nás zdejší odhalení Neganova dilematu, koho z našich hrdinů má vlastně zabít, zřejmě uzemnilo víc než nebohou oběť. Znalci komiksů, internetu i nedávného prvního dílu na COOLu samozřejmě již vědí své, těm ostatním však přece utrpení z budoucího překvápka nemůžeme upřít!

Další premiérový díl Živých mrtvých začíná již v neděli ve 22.05 na Prima COOL.

Populární pořady na Prima Cool

RE-PLAY

Esport / Publicistický / Zábavný